امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 19:14:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3313

تاریخ انتشار : 22/12/1392 - 20:00

اختصاصی / در جلسه هماهنگی نصب المان شهید ذبیحی مطرح شد:

دکتر بخشی: انتهای بلوار ورداسبی بهترین مکان است / سردار چیت فروش: المان ها باید در ورودی شهر نصب شوند

جلسه هماهنگی نصب المان سردار شهید ذبیحی با حضور رئیس مرکز مطالعات نهاجا در شهرداری جویبار برگزار شد.

دکتر بخشی: انتهای بلوار ورداسبی بهترین مکان است / سردار چیت فروش: المان ها باید در ورودی شهر نصب شوند

به گزارش خبرنگار جویباران، جلسه هماهنگی برای ساخت و نصب المان شهید پرویز ذبیحی (اولین شهید شهرستان جویبار) با حضور سردار حسیت چیت فروش رئیس مرکز مطالعات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهرداری جویبار برگزار شد.

شهردار جویبار در این جلسه نصب یادمان ها را زنده نگه داشتن یاد شهدا اعلام کرد و گفت: شهرستان جویبار مهد 300 شهید سرافراز در دفاع مقدس می باشد که شهید ذبیحی در بین آنان از همه برجسته تر است به همین جهت بر ما مسئولین شهری واجب است تا نام و یاد آن ها را در این شهر زنده نگه داریم.

وی افزود: کشورهای غربی برای شهیدان جنگی خود تعداد زیادی یادمان و یادگار به جای گذاشته است ولی ما متاسفانه تلاش زیادی برای احداث یادبود محافظان این کشورانجام نداده ایم.

دکتر بخشی با اشاره به محدوده ی پیشنهادی اداره ی راه و شهرسازی اظهار داشت: با توجه به وجود درخت و پیچ تند وساخت و سازهای آینده، برجستگی این المان طی سال های آتی کاهش خواهد یافت.با توجه به وجود تنها یک شریان اصلی در شهرستان جویبار، نیاز است تا شریان اصلی دیگری را بهره برداری کنیم.

وی بهترین مکان نصب المان را انتهای بلوار ورداسبی اعلام کرد و گفت: در سال های آینده کمربندی ورداسبی گسترش خواهد یافت و به کلاگر محله منتهی می شود لذا وجود یک میدان در این مسیر ضروری است پس بهترین گزینه برای محل احداث این المان، انتهای بلوار ورداسبی است.

سردار حسین چیت فروش در ادامه ی این جلسه ضمن ابراز خوشحالی از تقارن این جلسه با روز خجسته شهید به بیان تجربه های خود در بیش از 20 استان کشور اشاره و تاکید کرد: اشتباه در انتخاب مکان احداث المان موجب به هدر رفتن هزینه و نیرو خواهد شد.

وی افزود: اگر مکان احداث را بد انتخاب کنیم ممکن است نتیجه ی برعکس هم بدهد، با توجه به این که شهید ذبیحی اولین شهید این شهرستان بوده پس بهتر است که این المان در ورودی شهرستان احداث شود چرا که این مکان بیشتر از دیگر اماکن در معرض دید قرار خواهد گرفت.

رئیس مرکز مطالعات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیرامون ارزش احداث المان ها و یاد بود ها خاطر نشان کرد: هم اکنون این کشور در معرض حملات شدید و پیاپی فرهنگی است پس بر ما واجب است که با ایجاد الگو ملت ایران را از تحریف ها و جهت گیری های اشتباه بازداریم، مطمئنا این ملت الگوهای واقعی را خواهد شناخت و چراغ راه خویش قرار خواهند داد.

به گزارش جویباران، مسئولین حاضر دراین جلسه از مکان اعلام شده شهرداری بازدید کردند اما نظر نهایی در مورد مکان قطعی اعلام نشده است.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : دکتر بخشی: انتهای بلوار ورداسبی بهترین مکان است / سردار چیت فروش: المان ها باید در ورودی شهر نصب شوند

دکتر بخشی: انتهای بلوار ورداسبی بهترین مکان است / سردار چیت فروش: المان ها باید در ورودی شهر نصب شوند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS