امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 08:59:22
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 33010

تاریخ انتشار : 09/10/1395 - 10:41

حماسه 9دی اوج ولایتمداری و ولایت‌پذیری ملت ایران بود/ حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: حضور حماسی مردم در 9 دی، تمام فتنه‌ها را خاموش کرد.

حماسه 9دی اوج ولایتمداری و ولایت‌پذیری ملت ایران بود/ حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است

به گزارش خبرنگار جویباران،محسن‌ رحمانی کارشناس مسائل‌سیاسی، 9 دی را پایان اشرافیت‌گرایی در کشور دانست و گفت: روز 9 دی مردم با حضور در خیابان‌ها بر تفکر اشرافیت‌گرایی و سلطنت‌طلبی خط قرمز کشیدند.

وی افزود: در انتخابات سال 88 برخی از کاندیدا با بی‌بصیرتی تمام فضا را برای اغتشاش و ضربه‌زدن به نظام جمهوری اسلامی‌ایران فراهم کردند.

این مدرس‌دانشگاه حماسه 9 دی را برگ‌زرین انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: حضور انقلابی مردم در 9دی اوج ولایتمداری و ولایت‌پذیری ملت ایران بود و این حرکت نشان داد مردم ایران در بدترین شرایط سیاسی و اقتصادی پشت نظام و رهبری خود ایستاده‌اند و نمی‌گذارند کوچک‌ترین خدشه‌ای به آنان وارد شود.

رحمانی با بیان این‌که حماسه 9 دی تأثیرات مهمی در منطقه گذاشت، گفت: حضور میلیونی مردم در 9 دی هشدارجدی را به حامیان منطقه‌ای فتنه‌گران داد.

وی ادامه داد: برخی از کشورهای مرتجع حوزه خلیج فارس، صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها امید زیادی به تغییر نظام اسلامی‌ایران داشتند و با صرف هزینه‌های میلیاردی از فتنه‌گران، این هدف را دنبال می‌کردند که حضور حماسی مردم در 9 دی، تمام فتنه‌ها را خاموش کرد.

سینا کریمی یکی دیگر از پژوهشگران مسائل‌سیاسی به خبرنگار ما گفت: حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

وی افزود: اوج این فتنه در تقابل نیروهای فتنه با عاشورای حسینی بود که دل مردم عزادار ایران را به درد آورد که خوشبختانه در یک حرکت مردمی هماهنگ، دو سه روز پس از اتفاقی که افتاد، تمام مردم تصمیم گرفتند به عملکرد ناشایست فتنه‌گران اعتراض کنند که در پی آن نیز حماسه‌ای خلق شد که به حماسه 9 دی نام‌گذاری شد.

پژوهشگر مسائل سیاسی با بیان این‌که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران درصدد براندازی بودند گفت: فتنه‌گران با عناوینی مثل آزادی و انتخابات به اصل کیان اسلام ضربه وارد کنند که خوشبختانه با درایت رهبری و‌ حضور به موقع مردم، توطئه دشمنان به بهترین وجه خنثی شد و اکنون نیز زمان قدرشناسی از وفاداری‌ها و حمایت‌های همه جانبه مردم از نظام اسلامی فرا رسیده است.

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر پنج شنبه 09 دی 1395 - 19:07
    شایان کیانوش

    با این مطلب کاملا موافقم

    2 1
دیدگاه شما در مورد : حماسه 9دی اوج ولایتمداری و ولایت‌پذیری ملت ایران بود/ حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است

حماسه 9دی اوج ولایتمداری و ولایت‌پذیری ملت ایران بود/ حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS