امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 21:24:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3292

تاریخ انتشار : 21/12/1392 - 11:24

اختصاصی / در بازدید از یک واحد تولیدی عنوان شد:

سرمایه گذاران افسران اقتصاد مقاومتی / دادن رانت برای واردات محصولات بی کیفیت

صبح امروز مسئولین شهرستان جویبار با حضور در کارگاه تولیدی ادوات کشاورزی هادی از مشکلات این تولید کننده اطلاع پیدا کردند.

سرمایه گذاران افسران اقتصاد مقاومتی / دادن رانت برای واردات محصولات بی کیفیت

به گزارش خبرنگار جویباران، امام جمعه شهرستان جویبار در بازدید از کارگاه تولیدی ادوات کشاورزی هادی سه عرصه تولید، توزیع و مصرف را دراقتصاد مقاومتی مهم دانست و اظهار کرد: امروز تولیدکنندگان ما افسران ارشد اقتصاد مقاومتی هستند.

وی افزود: هرکس که ادعای پیروی از منویات مقام معظم رهبری را دارد بایددر امر تولید نهایت همکاری را انجام دهد.

حجت الاسلام قلی پور تصریح کرد: تولی و تولید کننده باید حمایت شوند و مصرف درست هم به تبع آن باید فرهنگ سازی شود.

وی با اشاره به اینکه بین سرمایه دار و سرمایه گذار فرق های بسیاری وجود دارد گفت: همه باید به سرمایه گذار کمک کنند چرا که سرمایه گذار باعث تولید و ایجاد اشتغال می شود.

امام جمعه جویبار ادامه داد: اگر ما در جامعه مشکلات اجتماعی فراوانی داریم به دلیل عدم اشتغال می باشد لذا باید به سرمایه گذار کمک کرد تا اشتغال ایجاد کند.

وی کمک به تولید و توزیع را وظیفه مسئولین عنوان کرد و افزود: مصرف کردن برعهده مردم است اما باید این نکته را در نظر داشت که مصرف درست باید فرهنگ سازی شود.

حجت الاسلام قلی پور برگزاری جلسه با مسئولین استانی و نمایندگان مجلس را از اولویت های فرمانداری اعلام کرد و خواستار شد تا هرچه سریعتر این جلسات برگزار شود.

دعوت از استاندار برای بازدید از کارگاه های تولیدی

فرماندار شهرستان جویبار در بازدید از شرکت تولیدی ادوات کشاورزی هادی چلنگری اظهار داشت: متاسفانه در دوره های گذشته مشکلات شهرستان به مسئولین استانی گزارش نشده بود به همین دلیل بسیاری از مشکلات حل نشده باقی مانده است.

وی افزود: برای حل مشکلات خود تولید کنندگان هم باید پای کار بیایند به همین دلیل برای اینکه از نزدیک همه مشکلات تولید کنندگان را مشاهده کنیم روزهای سه شنبه برای بازدید از کارگاه های تولیدی شهرستان جویبار در نظر گرفته شده است.

رضا گنجی اظهار داشت: تمام تلاش و توان ما این است که بعد از هر بازدید مشکلات بررسی شود و در دیدار با مسئولین استانی این مشکلات بازگو و حل شود.

وی ضمن دادن وعده ای به تولید کنندگان تصریح کرد: انشاالله به زودی از استاندار برای بازدید از کارگاه های تولیدی شهرستان دعوت به عمل میاید.

فرماندار شهرستان جویبار برخی از مشکلات را بن بست های قانونی دانست و وعده حل این مشکلات را در دیدار با نمایندگان به تولیدکنندگان داد.

وی با اشاره به اینکه 42 واحد تولیدی در شهرستان جویبار مشغول به فعالیت هستند عنوان کرد: مدیران شهرستانی نباید شعاری عمل کنند بلکه باید خودشان ورود پیدا کنند و ضمن بازدید از واحد های تولیدی مشکلاتشان را به مدیران کل استان گزارش دهند.

اهدا رانت برای واردات ادوات بی کیفیت

محمود فیروزجایی رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت در بازدید از شرکت تولیدی ادوات کشاورزی هادی برند تولیدات چلنگری را یک برند معتبر در استان و کشور معرفی کرد و گفت: متاسفانه قدر امثال چلنگری ها را درشهرستان نمی دانیم و با بدترین حالت ممکن با آنها برخورد می شود.

وی ادوات کشاورزی را جزو اصلی ترین تولیدات صنعتی شهرستان جویبار معرفی کرد و گفت: با همت همین تولید کننده ها اولین خوشه صنعتی استان به شهرستان جویبار اختصاص یافت.

فیروزجایی با انتقاد از واردات محصولات بی کیفیت در استان، تصریح کرد: متاسفانه تسهیلات بسیار بالایی به برخی از افراد برای واردات ادوات  و ماشین آلات بی کیفیت چینی داده می شود در حالی که باید این تسهیلات به تولیدکنندگانی که توانایی مهندسی معکوس را دارند داده بشود.

وی افزود: جویبار یکی از تولید کننده های ماشین آلات کشاورزی در سطح کشور است اما به جای اینکه هنرستان ادوات کشاورزی در این شهرستان ایجاد شود در استان های دیگر احداث می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در پایان ادوات کشاورزی جویبار را بسیار با کیفیت خواند و خاطر نشان کرد: باید از ورود ادوات کشاورزی بی کیفیت به شهرستان جلوگیری شود چرا که همین ادوات با بهترین کیفیت در خود شهرستان تولید و به کشورهای همسایه صادر می شود.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : سرمایه گذاران افسران اقتصاد مقاومتی / دادن رانت برای واردات محصولات بی کیفیت

سرمایه گذاران افسران اقتصاد مقاومتی / دادن رانت برای واردات محصولات بی کیفیت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS