امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 21:59:43
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3289

تاریخ انتشار : 21/12/1392 - 08:30

اختصاصی / یک تولید کننده جویباری در گفتگو با جویباران:

از تولید کنندگان حمایت نمی شود / تولید کنندگان خط شکنان بحران اقتصادی می باشند

مدیرعامل شرکت تولیدی ادوات کشاورزی چلنگری گفت: متاسفانه با دادن برخی رانت ها به به بعضی از وارد کنندگان از تولید داخلی ادوات کشاورزی در کشور و خودکفا شدن در این بخش از صنعت جلوگیری میشود.

از تولید کنندگان حمایت نمی شود / تولید کنندگان خط شکنان بحران اقتصادی می باشند

محمد چلنگری در گفتگو با خبرنگار جویباران اظهار داشت: مجموعه تولیدی ادوات کشاورزی چلنگری از چهار نسل قبل شکل گرفته بود.

وی افزود: از همان ابتدا تمام سعی ما این بود که فرآیند کشاورزی را از سنتی به مرحله صنعتی برسانیم.

این مدیر تولیدی از فعال بودن این واحد صنعتی در اوایل انقلاب خبر داد و گفت: در مواقعی که زیر شدیدترین تحریم ها قرار داشتیم ما مشغول به فعالیت در زمینه های تولید ادوات کشاورزی بودیم.

وی تولید ادوات این واحد صنعتی را بسیار با کیفیت عنوان کرد و افزود: ما این توانایی را داریم که از طریق علم مهندسی معکوس بهترین ادوات کشاورزی جهان را با با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت تولید کنیم.

چلنگری از اشتغال 60 نیروی کار در این واحد صنعتی خبر داد و خاطر نشان کرد: حدود 100 الی 150 نفر به طور غیر مستقیم و حدود 60 نفر به طور مستقیم در این کارگاه تولید ادوات کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی های بارز شهرستان جویبار تولید ادوات کشاورزی می باشد که همین امر باعث شد تا دولت اولین خوشه صنعتی استان را به شهرستان جویبار تقدیم نماید.

عضو اتاق بازرگانی استان مازندران با اشاره به اینکه تولید کننده ها باید مورد حمایت قرار بگیرند اظهار کرد: ما در بحران اقتصادی قرار داریم و در خط مقدم این بحران کارگران و تولید کنندگان می باشند که باید مورد حمایت قرار بگیرند.

وی افزود: متاسفانه هیچ گونه تسهیلاتی در زمینه تولید ادوات کشاورزی به تولید کنندگان استان تعلق نگرفته است در صورتی که سایر استان ها با کمترین کیفیت ممکن بیشترین تسهیلات را دریافت می کنند.

چلنگری ادامه داد: استان مازندران در بخش صنعت نسبت به استان های دیگر محروم واقع شده است در صورتی که ظرفیت های صنعتی این استان بسیار بالا است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد امروز نیاز به تولید دارد تأکید کرد: تنها راه رهایی دولت و ملت از بحران اقتصادی موجود افزایش تولید داخلی و وابستگی کمتر به واردات می باشد.

این مدیر تولیدی تصریح کرد: متاسفانه با اینکه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد ولی ما شاهد افزایش واردات و بی محلی های بسیار نسبت به تولید کنندگان هستیم.

وی افزود: برای واردات بی کیفیت ترین ادوات کشاورزی به کشور میلیاردها تومان هزینه می شود در حالی که اگر این مبالغ را به تولید کنندگان داخلی بدهند هم تولیدات و صادرات بیشتر می شود و هم در زمینه ادوات کشاورزی خودکفا خواهیم شد.

محمد چلنگری گفت: امروز ما در جنگ اقتصادی هستیم و باید همانطور که از نیروهای ایرانی در جنگ تحمیلی حمایت میشده است از تولید کنندگان حمایت شود.

وی در پایان با انتقاد از برخی قوانین موجود در اداره کار خاطر نشان کرد: بسیاری از این قوانین مانع کار می شوند در صورتی که قوانین باید راه را برای تولیدات باز تر کنند، اما با اجرای برخی از این قوانین رغبت سرمایه گذاری کارفرماها از بین می رود.

به گزارش جویباران، واحد تولیدی ادوات کشاورزی هادی یکی از معتبرترین شرکت های صنعتی در ایران می باشدکه برهمین اساس جوایز بسیاری هم در ایران و هم در کشورهای اروپایی بدست آورده است.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : از تولید کنندگان حمایت نمی شود / تولید کنندگان خط شکنان بحران اقتصادی می باشند

از تولید کنندگان حمایت نمی شود / تولید کنندگان خط شکنان بحران اقتصادی می باشند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS