امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 16:35:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 32880

تاریخ انتشار : 04/10/1395 - 07:23

جزئیات بازداشت وکلای ایرانی در کنیا از زبان وکیل جویباری:

برای ما به عنوان مظنون تروریستی پرونده سنگینی تشکیل شد/ اسرائیل حق ندارد در کشور ثالث حقوق و مقررات بین‌الملل را نقض کند

دکتر سیدنصرالله ابراهیمی وکیل بین المللی و عضو هیأت‌علمی دانشگاه تهران که به همراه عبدالحسین صفایی در کنیا بازداشت شده بودند در مصلی نماز جمعه شهرستان جویبار به جزئیات اتفاقات اخیر اشاره کرد.

برای ما به عنوان مظنون تروریستی پرونده سنگینی تشکیل شد/ اسرائیل حق ندارد در کشور ثالث حقوق و مقررات بین‌الملل را نقض کند

به گزارش خبرنگار جویباران، دکتر سیدنصرالله ابراهیمی وکیل بین المللی و عضو هیأت‌علمی دانشگاه تهران که به همراه عبدالحسین صفایی در کنیا بازداشت شده بودند در مصلی نماز جمعه شهرستان جویبار به جزئیات اتفاقات اخیر اشاره کرد.

وی با بیان این که وکلای بین‌المللی در نظام حقوق بین‌الملل، کنوانسیون‌ها، پروتکل‌ها و معاهدات بین‌المللی از مصونیت قانونی و قضایی برخوردارند گفت: دو موکل من، که در کنیا از سال 2012 براساس گمانه‌زنی‌ها و پوشش‌های مطبوعاتی صهیونیست‌ها در این کشور به عنوان تروریست‌های بین اللمل به حبس ابد محکوم شده بودند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: زمانی که در اواسط پرونده این دو زندانی وارد شدیم، متوجه شدم که از بسیاری از حقوق اولیه، حق دفاع و حق حمایت‌های حقوقی خود محرومند و در بدترین شرایط جسمی و روحی به سر می‌برند.

ابراهیمی یادآور شد: کشور ایران و کنیا وظیفه حمایت از من به عنوان وکیل بین‌المللی را داشتند و در چهار سفری که در کشور کنیا داشته‌ایم مشکلی برای ما به وجود نیامد و موفق شدیم حبس ابد آن‌ها را به 15 سال تغییر دهیم.

وی گفت: در سفر گذشته (‌28 نوامبر) وارد کنیا شدیم که متأسفانه برای ما به عنوان مظنون تروریستی پرونده سنگینی تشکیل شدکه البته با حمایت صهیونیستی‌ها اتفاق افتاد، که در دادگاه کنیا برای من و همکارم 30سال حبس را تقاضا کردند.

این وکیل بین المللی افزود: در 18 روزی که در بازداشتگاه‌های کنیا بازداشت بودیم، انتظار داشتیم کشور کنیا پرونده را به نفع ما به عنوان وکلای بین‌المللی خاتمه دهد و ما را آزاد کند؛ اما فشار مطبوعاتی و رسانه‌های تحت امر صهیونیست‌ها به حدی زیاد بود که کار را پیچیده کرد و ما به مقامات جمهوری اسلامی ایران متوصل شدیم.

ابراهیمی با بیان این که مسئولین جمهوری‌اسلامی‌ایران اقدامات مثبتی انجام دادند و با رایزنی‌های بسیار فشرده توانستند اسباب آزادی ما را فراهم کنند گفت: اما دادگاه کنیا حق شکایت و مطالبه خسارت و اعادیه حیثیت را به ما نداد که این برخوردها خارج از قوانین بین‌المللی است و اسرائیل حق ندارد در کشور ثالث حقوق و مقررات بین الملل را نقض کند.

وی صهیونیست را حامی اصلی تروریست‌ها در جهان دانست و خاطرنشان‌کرد: صهیونیست‌ها تروریست پرور هستند و از نطفه نامشروعی به وجود آمده و حضورشان نامشروع است و برای شهروندان ایرانی در کشورها دیگر مشکلات زیادی ایجاد می‌کنند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه‌تهران با اشاره به این‌که مقامات ایرانی باید براساس اصل حمایت از اتباع ایرانی در کشورهای خارجی از آنان حمایت کنند گفت: انتظار داریم حمایت‌های مقتدارنه و باقدرت مانند پرونده من در قبال سایر اتباع ایرانی در کشورهای خارجی انجام شود تا ایرانی‌ها در خارج احساس امنیت کند.

ابراهیمی در پایان گفت: از خدا می‌خواهم در هر سمت و منصبی که قرار داریم بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم و نام، شخصیت و هویت ایرانی را به عنوان یک ایرانی مسلمان شیعه در دنیا و به عنوان یک شهروند بین‌المللی مورد حمایت قرار دهیم و دنیای جهان اسلام را نسبت به توانمندی‌های مان روشن کنیم تا بتوانیم ظلم، ستم و بی‌عدالتی را نسبت به شهروندانمان در هر کجای دنیا از بین ببریم. 

دیدگاه شما در مورد : برای ما به عنوان مظنون تروریستی پرونده سنگینی تشکیل شد/ اسرائیل حق ندارد در کشور ثالث حقوق و مقررات بین‌الملل را نقض کند

برای ما به عنوان مظنون تروریستی پرونده سنگینی تشکیل شد/ اسرائیل حق ندارد در کشور ثالث حقوق و مقررات بین‌الملل را نقض کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS