امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 09:00:01
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3288

تاریخ انتشار : 21/12/1392 - 09:00

اختصاصی / حاتم نژاد در گفتگو با جویباران مطرح کرد:

خرید تضمینی برنج های پر محصول در سال جدید / دو هزار هکتار از اراضی شالیزاری آماده کشت برنج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار گفت: با توجه به اعلام قیمت دولت برای خرید تضمینی برنج های پر محصول سازمان جهاد کشاورزی مشکلی برای خرید ندارد.

خرید تضمینی برنج های پر محصول در سال جدید / دو هزار هکتار از اراضی شالیزاری آماده کشت برنج

سلیمان حاتم نژاد در گفتگو با خبرنگار جویباران گفت: شهرستان جویبار پتانسیل بسیار بالایی در زمینه تولیدات کشاورزی دارد.

وی عمده محصولات کشت پاییزه را گندم، جو، کلزا، علوفه و حبوبات اعلام کرد و افزود: کشت عمده شهرستان جویبار گندم است که در 4200 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان مورد بهره برداری قرار میگیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار از توزیع به موقع کود، سموم کشاورزی و 350 تن بذر اصلاح شده در بین کشاورزان خبر داد.

وی از وجود دو شرکت خدمات مشاوره ای فنی مهندسی در زمینه کشاورزی خبر داد و افزود: در اجرای مدیریت مزرعه ما از دو شرکت خدمات مشاوره ای برای پوشش 750 هکتار از اراضی زراعت گندم در مراحل کاشت، داشت و برداشت استفاده می کنیم.

حاتم نژاد ادامه داد: این شرکت های فنی مهندسی از جوانان فراغ التحصیل در رشته کشاورزی که بیکار بوده اند برای نظارت، کارشناسی و مشاوره استفاده میکند.

وی افزود: در هرشرکت خدمات مشاوره ای 12 کارشناس فارغ التحصیل رشته کشاورزی مشغول به فعالیت هستند که 80 درصد از آنان بومی جویبار می باشند.

این مدیر جهاد کشاورزی از بهره برداری 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی برای کشت کلزا و بیش از 3 هزار هکتار برای کشت حبوبات خبر داد.

وی تولید برنج در سال 92 را بسیار باکیفیت دانست و خاطر نشان کرد: امسال تولیدات برنج ما نسبت به سالهای گذشته بسیار با کیفیت تر بوده است برای مثال می توان به تولید برنج در سطح وسیع 70 هکتاری در روستای مهر آباد که بدون استفاده از هیچ سموم کشاورزی اجرا شده است اشاره کرد. این تولید 70 هکتاری رتبه نخست کیفیت در کشور را کسب کرد و برای اولین بار نشان استاندارد را تحویل گرفت.

سلیمان حاتم نژاد از مبارزه بیولوژیکی در 4 هزار و 500 هکتار از اراضی شالیزاری در سال جاری خبر داد و گفت: ما به لطف خدا توانستیم در سال 92 با استفاده از زنبوری به نام «تری کوگراما» برای مبارزه بیولوژیکی با کرم های ساقه خوار استفاده کنیم و انشاالله در سال 93 به دنبال انجام این طرح در 5 هزار هکتار از این اراضی هستیم.

وی همچنین از تحویل به موقع کود کشاورزی به شالیکاران جویباری خبر داد.

مدیرجهاد کشاورزی جویبار از د نظر گرفتن 1 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار برای مکانیزه کردن زمین های کشاورزی خبر داد و افزود: بعد از مبحث مبارزه بیولوژیکی طرح ارتقای مکانیزاسیون مطرح می شود که انشاالله در سال جدید به دنبال مکانیزه کردن 25 تا 30 درصد از اراضی شالیزاری خواهیم بود.

وی از تعیین قیمت دولت برای خرید تضمینی برنج های پر محصول خبر داد و گفت: با توجه به اعلام دولت برای خرید تضمینی برنج های پرمحصول خزر، شیرودی، ندا و نعمت مشکلی در تح.یل این برنج ها وجود ندارد ولی باید منتظر میزان فروش و عرضه تقاضا در بازار باشیم.

سلیمان حاتم نژاد در پایان با اشاره به اینکه همکاری کشاورزان با سازمان جهاد کشاورزی بسیار مهم است خاطر نشان کرد: یک موضوعی که بسیار مورد اهمیت است همکاری کشاوران و حضور به موقعشان در کلاس های آموزشی می باشد، کشاورزان پیامک های اموزشی و توصیه کارشناسان را جدی بگیرند تا شهرستان جویبار در تولید برنج بتواند حرف اول را در کشور بزند.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : خرید تضمینی برنج های پر محصول در سال جدید / دو هزار هکتار از اراضی شالیزاری آماده کشت برنج

خرید تضمینی برنج های پر محصول در سال جدید / دو هزار هکتار از اراضی شالیزاری آماده کشت برنج

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS