امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 16:35:29
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 32847

تاریخ انتشار : 02/10/1395 - 09:45

در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه مطرح شد

زبان مشترک لازمه ایجاد پیوند استراتژیک بین دانشگاه و صنعت/ آموزش، پژوهش و پرورش سه وظیفه مهم اساتید دانشگاه‌ها

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار برگزار شد.

زبان مشترک لازمه ایجاد پیوند استراتژیک بین دانشگاه و صنعت/ آموزش، پژوهش و پرورش سه وظیفه مهم اساتید دانشگاه‌ها

داریوش حمیدی، رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد جویبار، پژوهش درست و منطقی را حلال مشکلات دانست و گفت: اگر پژوهش به‌درستی انجام شود حلال مشکلات است و نقش مهمی در تعالی کشور و افزایش رفاه عمومی ایفا می‌کند.

 وی با تأکید بر تجاری‌سازی علوم در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: تجاری‌سازی علوم در دانشگاه‌ها باید با سرعت بیشتری انجام شود و وجود یک‌زبان مشترک برای ایجاد پیوند استراتژیک بین دانشگاه و صنعت لازم است تا هم اساتید دانشگاه‌ها با تغییر دیدگاه به‌سوی انجام تحقیقات کاربردی تشویق شوند و از طرف دیگر صاحبان صنایع و مدیران از دانش فنی دانشگاه‌ها در تولید و کیفیت محصول خود بهره گیرند.

 

رئیس دانشگاه آزاد واحد جویبار بروکراسی اداری را مهم‌ترین چالش پژوهش بیان کرد و افزود: موانع و چالش‌هایی در پژوهش وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها بروکراسی اداری، عدم فرهنگ پژوهش در سطح جامعه، نبود فضای استاندارد آموزشی - پژوهشی و قوانین و مقررات است.

حمیدی تصریح کرد: دانشگاه‌ها به‌عنوان کانون مغزهای متفکر که دارای جایگاه طبیعی در تحقیقات هستند، باید قادر باشند به‌صورت عمیق برای مسائل و مشکلات جامعه به شیوه‌های علمی راه‌حل ارائه دهند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام آیت‌الله مفتح در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه گفت: امید است دانشگاه‌ها بتوانند با بهره‌گیری از علمای دینی، مذهبی و حوزوی به تربیت افراد متخصص و متعهد بپردازند و مسیر پیشرفت علمی و معنوی کشور را فراهم کنند.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان مازندران نیز در این مراسم به وظایف اساتید در دانشگاه‌ها اشاره و عنوان کرد: در محیط علم و دانش آنچه را فراگرفته می‌شود و آنچه را آموزش داده می‌شود باید در راستای رسالت الهی باشد و استادان دانشگاه سه وظیفه مهم آموزش، پژوهش و پرورش را به عهده‌دارند و علاوه بر تعلیم حرفه تخصصی خود به دانشجویان رفتار، منش و اخلاق و شخصیت استاد نیز آموزنده و درس‌آموز است.

 

وی در خصوص نقطه مشترک بین حوزه و دانشگاه گفت: حوزه و دانشگاه هرکدام کار و وظیفه خود را انجام می‌دهند اما در راستای یک هدف مشترک و سیستمی هماهنگ حرکت می‌کنند همان‌گونه که در طول تاریخ اسلام میان علم و دین جدایی معنا نداشت و بزرگ‌ترین دانشمندان تاریخ اسلام عالمان دینی بودند.

دیدگاه شما در مورد : زبان مشترک لازمه ایجاد پیوند استراتژیک بین دانشگاه و صنعت/ آموزش، پژوهش و پرورش سه وظیفه مهم اساتید دانشگاه‌ها

زبان مشترک لازمه ایجاد پیوند استراتژیک بین دانشگاه و صنعت/ آموزش، پژوهش و پرورش سه وظیفه مهم اساتید دانشگاه‌ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS