امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 07:17:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 32606

تاریخ انتشار : 22/09/1395 - 07:05

به مناسبت آغاز هفته وحدت:

دعوت‌ به‌ وحدت‌ و يگانگي‌ مسلمانان‌ و پرهيز از تفرقه‌،از دستورات‌ قرآن‌ و سيره‌ نبي‌ اكرم(ص) و اولياي‌ الهی است‌

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران در پیامی به مناسبت فرارسیدن ایام ولادت باسعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و همچنین ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام صادق (ع) و هفته وحدت تبریک و تهنیت گفت.

دعوت‌ به‌ وحدت‌ و يگانگي‌ مسلمانان‌ و پرهيز از تفرقه‌،از دستورات‌ قرآن‌ و سيره‌ نبي‌ اكرم(ص) و اولياي‌ الهی است‌

به گزارش جویباران، "دعوت‌ به‌ وحدت‌ و يگانگي‌ مسلمانان‌ و پرهيز از تفرقه‌، از دستورات‌ قرآن‌ و سيره‌ نبي‌ اكرم(ص) و اولياي‌ الهی است‌"

خلیل صالحی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران در پیامی به مناسبت فرارسیدن ایام ولادت باسعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و همچنین ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام صادق (ع) و هفته وحدت، این ایام فرخنده را به محضر یگانه منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج) و نایب بر حقش مقام عظمای ولایت و همه آحاد ملت‌های مسلمان به ویژه ملت شریف و مؤمن ایران اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

« وحدت»تپش هماهنگ قلب‌ها و آهنگ حرکت دست هاست. وحدت اسلامی، عامل اقتدار اسلام در برابر کفر و نفاق و اختلاف، آفت بزرگ عزت و استقلال مسلمین است.آرمان و امیدِ همه دوستان، عظمت اسلام و جدائی و تفرقه، آرزوی شوم دشمنان دیرینه ما است و مثال وحدت، مَثل کشتی نوح است و تفرقه، تازیانه عذاب الهی.

وحدت‌ اسلامي‌ يكي‌ از مهم‌ترين‌ ضرورت‌هاي‌ تاريخي‌، اجتماعي‌ و سياسي‌ مسلمانان‌ در جهت‌ ايستادگي‌ و پويايي‌ و هويت‌ امت‌ اسلامي‌ و از مهم‌ترين‌ عوامل‌ عزت‌ و پيروزي‌ آن‌ها در همه صحنه‌ها است‌، و در مقابل‌، تفرقه‌ و تشتت‌ جز ذلت‌ و پراكندگي‌ و به‌ هدر رفتن‌ نيروهاي‌ فكري‌ و سرمايه‌هاي‌ انساني‌ امت‌ اسلامي‌ ثمري‌ نخواهد داشت‌.

دعوت‌ به‌ وحدت‌ و يگانگي‌ مسلمانان‌، و پرهيز از تفرقه‌، از دستورات‌ قرآن‌ و سيره‌ نبي‌ مكرم اسلام‌(ص) و اولياي‌ دين‌ است‌؛ همانگونه که خداوند در قرآن‌ كريم‌ همه مسلمانان‌ و پيروان‌ خود را به‌ وحدت‌ و پرهيز از تفرقه‌ فرا مي‌خواند:

«وَعْتَصمُوابحَبْل‌للّه‌جَميعاًوَلاَتَفَرِّقُوا»(آل‌عمران‌103)

بنابراين‌ اتحاد و انسجام‌ امت‌ اسلامي‌ يك‌ ضرورت‌ و دستور قرآني‌ و تفرقه‌ يك‌ عمل‌ ناصواب‌ و مفسد و زيان‌بار از نظر دين‌ و عقل‌ است‌: «وَلاَتَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَب‌َ ريحُكُم‌ْ»(انفال‌46)

شكي‌ نيست‌ كه‌ وحدت‌، هم‌ به‌ حكم‌ عقل‌ و هم‌ به‌ حكم‌ قطعي‌ شرع‌، ضرورت‌ دارد و ايجاد اختلاف‌ و يا دامن‌ زدن‌ به‌ برخي‌ مسايل‌ اعتقادي‌ كه‌ در مرتبه‌ بعد از توحيد و نبوت‌ و معاد قرار دارد، هرگز نمي‌تواند مجوز اختلاف‌ باشد. پيروان‌ شريعت‌ محمدي‌(ص) هرگز نبايد از اين‌ نكته‌ غفلت‌ نمايند كه‌ يكي‌ از اقدامات‌ اساسي‌ و برنامه‌هاي‌ پيامبر گرامی اسلام(ص) ايجاد وحدت‌ و الفت‌ و اخوت‌ بين‌ مسلمانان‌ بوده‌ است‌؛ «وَذْكُرُوا نعْمَةَ للّه‌ عَلَيْكُم‌ْ اذْ كُنْتُم‌ْ أَعْدَاءً فَاَلِّف‌َ بَيْن‌َ قُلُوبكُم‌ْفَاَصْبَحْتُم‌بنعْمَته‌اخْوَاناً»(آل‌عمران‌103)

در صدر اسلام‌ پيامبر(ص) هرگز اجازه‌ نمي‌داد زمينه‌ اختلاف‌ و تشتت‌ فكري‌ و اجتماعي‌ در بين‌ امت‌ اسلامي‌ پيش‌ بيايد.امام علي‌(ع) و ساير ائمه(علیهم السلام)‌ نيز با محور قرار دادن‌ قرآن‌ و سنت‌ نبوي‌ ،مانع‌ بروز اختلاف‌ فكري‌ و تشتت‌درپيكره‌امت‌اسلامي‌مي‌شدند.

مطالعه‌ در سيره زندگی‌ امام‌ علي(ع) نیز نشان‌ مي‌دهد كه‌ هدف‌ آن‌ حضرت‌ تنها حفظ‌ اصل‌ اسلام‌ و وحدت‌ بين‌ عموم‌ مسلمانان‌ بود و در مسئله‌ خلافت‌، كه‌ اولين‌ اختلافي‌ بود كه‌ در بين‌ امت‌ اسلامي‌ به‌ وجود آمد،با صبر و سكوت‌ خود، اجازه‌ نداد اين‌ اختلاف‌، وحدت‌ امت‌ اسلامي‌ را خدشه‌ دار سازد.

طرح انديشه «وحدت جهان اسلام‏» يكى از مشغوليت‏ هاى فكرى ديرينه و اساسى حضرت امام خمینی (ره) بود كه او در طول دوران فعاليت اجتماعى - سياسى خود چه قبل ازپيروزى «انقلاب‏» اسلامى و چه بعد از آن لحظه ‏اى از آن غفلت نورزيد و وفادارى صادقانه معمار کبیر انقلاب اسلامی به «وحدت‏» نه تنها او را به برجسته‏ ترين شخصيت انقلابى جهان اسلام تبديل نمود، بلكه او توانست در ميان فرقه ‏هاى مختلف اسلامى نيز جايگاهی بس رفيعى كسب نماید.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران در بخش پایانی این پیام به فرمایشی از رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای(دامۀ برکاته) پیرامون وحدت اشاره داشته و خاطر نشان کردند: رهبر معظم انقلاب اسلامي در رابطه با هفته وحدت فرموده اند:اگر امروز بشريت متوجه اين رحمت‏ بشود - رحمت وجود اسلام، رحمت تعاليم نبوى، اين سرچشمه جوشان" وحدت" و آن را بيابد و خود را از آن سيراب كند، بزرگترين مشكل بشر برطرف خواهد شد. اگر چه همين امروز هم، تمدن هاى موجود عالم، بلاشك از تعاليم اسلام بهره ‏مند شده ‏اند و بدون ترديد آنچه از صفات و روشهاى خوب و مفاهيم عالى در بين بشر وجود دارد، متخذ از اديان الهى و تعاليم انبياء و وحى آسمانى است و بخش عظيمى از آن، به اسلام متعلق است، ليكن امروز بشر به معنويت و صفا و معارف روشن و حق و دلپذير اسلام كه هر دلِ با انصافى آن معارف را مى‏پذيرد و مى‏فهمد ،نيازمند است. لذاست كه دعوت اسلامى در جهان، طرفدار پيدا كرده است و بسيارى از غير مسلمين هم دعوت اسلامى را پذيرفته ‏اند.

امید است در روزگاری که شیاطین، بذر نفاق و تفرقه می پاشند تا در سرزمین مقدس اسلام، درخت دشمنی پرورش دهند، با بیداری و یاد آوری سخنان وحدت بخش رسول خدا و ائمه معصومین علیهم السلام نقشه های شوم استکبار، نقش بر آب گردد و خداجویانِ وحدت اندیش، برگِرد قرآن و سنت هماهنگ شوند و با رهبری عترت علیهم السلام پرچم استقلال و آزادی را در سراسر گیتی به ا هتزاز درآورند.

ان شاء الله

« و لا تَکونوا کَالَّذینَ تَفرَقوا وَ اختَلَفوا من بَعدِ ما جائَهُمُ البَیِّنات وَ اولئِک لَهُم عَذابٌ عَظیم »

و بسان آنانکه پراکنده شدند و پس از آمدن دلیل های روشن الهی، اختلاف کردند، نباشید «زیرا» برای آنان عذابی بزرگ خواهد بود.(آل عمران  105)

دیدگاه شما در مورد : دعوت‌ به‌ وحدت‌ و يگانگي‌ مسلمانان‌ و پرهيز از تفرقه‌،از دستورات‌ قرآن‌ و سيره‌ نبي‌ اكرم(ص) و اولياي‌ الهی است‌

دعوت‌ به‌ وحدت‌ و يگانگي‌ مسلمانان‌ و پرهيز از تفرقه‌،از دستورات‌ قرآن‌ و سيره‌ نبي‌ اكرم(ص) و اولياي‌ الهی است‌

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS