امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 01:12:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 32384

تاریخ انتشار : 11/09/1395 - 11:40

عامل اصلی سانحه قطار سمنان مشخص شد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با بررسی‌ها و برگزاری جلسات متعدد کارگروه به این نتیجه رسیدیم که مقصر اصلی این سانحه خطای انسانی بوده که منجر به چنین حادثه دلخراشی شده است.

به گزارش جویباران،صدیف بدری نماینده مردم اردبیل و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس،‌ درباره آخرین وضعیت کارگروه ویژه مجلس برای بررسی سانحه قطار سمنان- مشهد، اظهار داشت: با توجه به اینکه از طرف لاریجانی رئیس مجلس مامور به بازرسی و بررسی دقیق از محل حادثه قطار سمنان شده بودیم روز  گذشته کارگروه ویژه که بازدید از محل سانحه رفته و بررسی‌های دقیق و کارشناسی را در این باره انجام داد. 

وی افزود: ما از طرف کمیسیون عمران به محل حادثه رفتیم و کلیه موارد از بدو ورود قطار تا زمان بروز سانحه را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین با افرادی که از ابتدا در محل حادثه حضور داشتند نیز صحبت کردیم و سخنان آنها را شنیدیم. 

عضو کارگروه ویژه بررسی سانحه قطار سمنان- مشهد همچنین تصریح کرد: این کارگروه با معاون عمرانی استانداری سمنان، استاندار این استان، معاون راه‌آهن و فرمانداری دامغان همچنین جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز جلسه‌ای داشتیم و موضوع بررسی دقیق قطار از بدو ورود تا وقوع حادثه را زیر ذره‌بین قرار دادیم. 

بدری در ادامه خاطرنشان کرد: شب گذشته هم صحبت و ملاقاتی با مصدومین و مجروحین این سانحه داشتیم و سخنان آنها را درباره ابتدای سفرشان تا وقوع حادثه را شنیدیم. با همراهان آنان نیز صحبت کردیم و آنها درباره بحث امداد و نجات اظهار رضایت داشتند که ما هم از مردم و مسئولان استان سمنان تشکر می‌‌کنیم. 

وی ادامه داد: با مسئولان قطار راه‌آهن کشور نیز در مرکز کنترل ترافیک کشور جلسه داشتیم و مکالمات فی‌مابین مدیران راه‌آهن در این بخش را شنیده و بررسی کردیم و در حال حاضر در حال انجام اقدامات و پیگیری‌هایی برای بررسی بیشتر و کارشناسی‌تر این موضوع هستیم. 

این نماینده مردم در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در نهایت و با بررسی‌ها و برگزاری جلسات  متعدد کارگروه به این نتیجه رسیدیم که مقصر اصلی این سانحه خطای انسانی بوده که منجر به چنین حادثه دلخراشی شده است. همچنین عوامل متصور توسط دادگستری سمنان نیز در حال پیگیری است که شاهد بودیم روز گذشته و امروز چند عامل اصلی این سانحه بازداشت شدند. 

بدری در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه کمیسیون ویژه حوادث و سوانح دولت پیگیر علت این سانحه است، ما نیز در کارگروه ویژه کمیسیون عمران به صورت جدی پیگیر علت اصلی حادثه هستیم و بررسی‌های لازم را تا آغاز صحن علنی مجلس ادامه خواهیم داد. 

وی در خاتمه گفت: گزارش کامل کمیسیون عمران از بازدید خود از محل سانحه قطار سمنان- مشهد هفته آینده در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد. با توجه به اینکه این کمیسیون تنها ماموریت به انجام کار تخصصی و مدیریتی موضوع است موارد تصمیم‌گیری درباره نحوه برخورد با عاملان اصلی با مجلس شورای اسلامی است که به احتمال زیاد مجلس درباره استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز تصمیم خواهد گرفت و به احتمال زیاد استیضاح خواهد شد چراکه وضعیت کنترل مضاعف جاده‌ها و راه‌آهن دارای اشکالات اساسی است که باید به صورت جدی مرتفع شوند. 

سید هادی بهادری نایب‌رئیس کمیسیون عمران نیز به فارس گفت: از اعزام سه عضو کمیسیون به محل حادثه قطار مسافربری تبریز مشهد در هفت‌خوان سمنان خبر داد و گفت: آقایان رضایی‌ کوچی رئیس کمیسیون و صدیف بدری و حمید بنایی دو عضو دیگر از طرف کمیسیون به محل حادثه اعزام شدند.


وی با اعلام اینکه گزارش سه عضو کمیسیون اعزامی کمیسیون در جلسه علنی یکشنبه هفته آینده مجلس شورای اسلامی در صحن قرائت می‌شود، اظهار داشت: روز دوشنبه کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران جلسه کارشناسی خواهد داشت و سه‌شنبه نیز وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون حضور خواهد یافت تا در مورد این حادثه توضیحات ارائه دهد.

 
دیدگاه شما در مورد : عامل اصلی سانحه قطار سمنان مشخص شد

عامل اصلی سانحه قطار سمنان مشخص شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS