امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 17:52:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3235

تاریخ انتشار : 17/12/1392 - 12:07

اختصاصی / در جلسه کارگروه پسماند جویبار مطرح شد:

عرب: زباله های بیمارستانی باید تفکیک شوند / رضا گنجی: با فروشندگان ضایعات در کنار جاده ها برخورد می شود

صبح امروز جلسه کارگروه پسماند شهرستان جویبار در مکان فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

عرب: زباله های بیمارستانی باید تفکیک شوند / رضا گنجی: با فروشندگان ضایعات در کنار جاده ها برخورد می شود

به گزارش خبرنگار جویباران، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست جویبار صبح امروز در جلسه کارگروه پسماند این شهرستان با اشاره به نزدیک شدن ایام نوروز و بازدید مسافران از این شهرستان اظهار داشت: وجود زباله های زیاد در میادین ورودی و خروجی شهر و همچنین در حاشیه ی جاده ها از زیبایی این شهر بسیار کاسته است پس بر ما واجب است تا قبل از فرارسیدن ایام نوروز به پاک سازی این میادین بپردازیم.

عرب به خطرناک بودن بسیاری از این زبالات و پسماند ها اشاره کرد و گفت: همانگونه که اخیرا مشاهده شد زباله های پزشکی و مطب های شهرستان در محل دفن زبالات از دیگر زبالات تفکیک نمی شوند که این موضوع ممکن است موجب بروز بیماری ها و زیان های جبران نشدنی به این شهرستان شود.

رضا گنجی فرماندار شهرستان جویبار در ادامه با اشاره به 15 اسفند و آغاز هفته ی منابع طبیعی و همچنین تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست گفت: بر همه ی بخش های دولت فرض است که دست به دست هم بدهند و از محیط زیست حفاظت کنند.

وی افزود: فروش ضایعات در شهرستان جویبار علاوه بر مزایای اقتصادی منجر به معضلات بسیاری شده است. ما باید با فروش ضایعات در حاشیه ی جاده ها و میادین شهری برخورد کنیم و با پیگرد قانونی موجب عبرت پذیری دیگر فروشندگان شویم.

گنجی یادآور شد: هدف از این جلوگیری ها و فشار ها نباید جلوگیری از کسب و کار مردم باشد بلکه باید عاملی برای سوق دادن آن ها به سوی کاسبی درست و استاندارد باشد.

فرماندار شهرستان جویبار همکاری نیروهای انتظامی را برای تحقق این هدف مهم دانست و گفت: نباید محاکمه به گونه ای باشد که متخلفان با پرداخت جریمه ای ناچیز رها شوند و به کار خود ادامه دهند.

وی همچنین به تفکیک پسماند های پزشکی تاکید و خاطرنشان کرد: پسماندهای پزشکی نیز باید پس از بی خطر و خورد سازی مورد آزمایش قرار بگیرند تا مبادا موجب پراکندگی و شیوع بیماری در سطح شهر شوند.

دکترحمید بخشی شهردار جویبار نیز با اشاره به ظرفیت های موجود در بحث زیست محیطی گفت: تمامی ادارات مرتبط نیز باید در مباحث زیست محیطی حساسیت به خرج بدهند.

وی افزود: برای جلوگیری از پراکندگی زباله ها در سطح شهر نیاز است تا مکانی مشخص به محل دفن زباله اختصاص داده شود، با توجه به وجود چنین فضایی در شهرستان ، نیاز است تا هماهنگی های لازم با شوراها و دهیاری ها صورت بگیرد تا تمامی زباله های سطح شهر تنها به این محل انتقال یابند.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : عرب: زباله های بیمارستانی باید تفکیک شوند / رضا گنجی: با فروشندگان ضایعات در کنار جاده ها برخورد می شود

عرب: زباله های بیمارستانی باید تفکیک شوند / رضا گنجی: با فروشندگان ضایعات در کنار جاده ها برخورد می شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS