امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 01:13:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 32286

تاریخ انتشار : 07/09/1395 - 08:57

عربستانی‌ها علیه ملک سلمان به پاخاستند+تصاویر

سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان که برای سفری چند روزه وارد پایگاه هوایی ظهران در منطقه الشرقیه عربستان شده است، با اعتراضات مردم این منطقه مواجه شد.

 به گزارش  جویباران، سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان که برای سفری چند روزه وارد پایگاه هوایی ظهران در منطقه الشرقیه عربستان شده است، با اعتراضات مردم این منطقه مواجه شد.

 
با وجود اعتراض های مردم شیعه و فقیر منطقه الشرقیه که به رغم وجود ذخایر عظیم نفتی در این منطقه گرفتار تهی دستی، تبعیض و عقب ماندگی اقتصادی هستند، اما رسانه های سعودی به پوشش گسترده سفر شاه سعودی مبادرت کرده اند. تیتر مطبوعات و بخش های خبری شبکه های تلویزیونی آل سعود به این سفر سفر اختصاص داشت. گفته شده که ملک سلمان در این سفر طرح هایی به ارزش بیش از دویست میلیارد ریال سعودی را افتتاح خواهد کرد.      
 
سفر ملک سلمان بیست و یکمین سفر سلطنتی به منطقه الشرقیه در 8 دهه گذشته است که به خاطر دارا بودن چاه های نفت مهمترین منطقه اقتصادی عربستان سعودی محسوب می شود.
رسانه های سعودی این گونه تبلیغ کرده اند که در این سفر به خاطر پروژه هایی که توسط ملک سلمان افتتاح خواهد شد، چهره این منطقه تغییر خواهد کرد.
 
این منطقه با وجود منابع و ثروت های طبیعی با مشکلات زیادی مواجه است که مهمترین آن قطع آب آشامیدنی مردم است با این که بیشترین ایستگاه های شیرین سازی آب را داراست. 
 
تاسیسات زیربنایی منطقه الشرقیه بسیار نامناسب است که با هر بار بارش باران دچار مشکلات زیادی می شود، همچنین ساختار اداری نهادهای حکومتی در آن بسیار فاسد است به همین علت، بسیاری درباره فایده اجرای این پروژه های پر هزینه می پرسند که ملک سلمان قرار است آن ها را افتتاح کند.   
 
همچنین عده ای درباره امکان سفر ملک سلمان به مناطق بسیار فقیر این منطقه می پرسند چه اینکه گزارش های موجود حاکی است منطقه الشرقیه از تبعیض بسیار شدید وضعیت بغرنج خدمات، نابسامانی اجتماعی و سیاسی رنج می برد.   
 
با وجود تهدیداتی مانند محاکمه یا تعقیب فعالان، شماری از اهالی العوامیه با تحصن و اعتراض، مخالفتشان را با سفر ملک سلمان به منطقه الشرقیه اعلام کردند.  آنان با شعار نویسی و نقاشی دیواری ملک سلمان را مسئول اوضاع بد اقتصادی، سیاسی و امنیتی کشور و قتل کودکان یمن دانستند.  
 
آنان همچنین تصویر شهید آیت الله شیخ نمر النمر را بر روی دیوارهای منطقه ترسیم کردند که چند ماه قبل، به خاطر مواضعش و درخواست عدالت اجتماعی و سیاسی برای اهالی این منطقه توسط حکومت آل سعود دستگیر و اعدام شد.
 
عربستانی‌ها علیه ملک سلمان به پاخاستند+تصاویر
 
عربستانی‌ها علیه ملک سلمان به پاخاستند+تصاویر
 
عربستانی‌ها علیه ملک سلمان به پاخاستند+تصاویر
 
عربستانی‌ها علیه ملک سلمان به پاخاستند+تصاویر
 
منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : عربستانی‌ها علیه ملک سلمان به پاخاستند+تصاویر

عربستانی‌ها علیه ملک سلمان به پاخاستند+تصاویر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS