امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 07:50:55
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3228

تاریخ انتشار : 13/12/1392 - 11:43

اختصاصی / در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی جویبار اعلام شد:

رضا اکبری: وضعیت کتابخوانی در جویبار اندک است

رئیس اداره کتابخانه های عمومی جویبار گفت: وضعیت کتابخوانی در شهرستان جویبار بسیار اندک است و فقط سه درصد از شهروندان جویباری عضو کتابخانه ها هستند.

رضا اکبری: وضعیت کتابخوانی در جویبار اندک است

به گزارش خبرنگار جویباران، رضا اکبری در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان جویبار سرانه کنونی فضای کتابخانه های این شهرستان را 16 متر مربع به ازای هر یکهزار شهروند اعلام کرد و گفت : این میزان یک پنجم استاندارد کشوری است.

وی هم چنین استاندارد فضای کتابخانه ای برای هر یکصد نفر ایرانی را هشت مربع اعلام کرد.

رئیس اداره کتابخانه های شهرستان جویبار گفت : هم اکنون در شهرستان حدود 75 هزار نفری جویبار سه کتابخانه عمومی شهید رضا کاکو ، میر عیسی هاشمیان و مرحوم حجت الاسلام اکبریان با یکهزار و 200متر مربع مساحت فعال است.

وی افزود : یک باب کتابخانه عمومی هم در دهستان لاریم بزرگ در زمینی به وسعت 500متر مربع در حال ساخت است که در صورت بهره برداری آن تا حدودی کمبود فضای کتابخانه ای شهرستان رفع می شود.

رضا اکبری گفت : همچنین زمینی از سوی یک فرد خیر در روستای انارمرز بخش گیلخواران برای ساخت کتابخانه عمومی اهدا شد که با تخصیص اعتبار فضای دیگری به فضاهای کتابخانه های عمومی شهرستان افزوده خواهد شد.

وی همچنین وضعیت کتابخوانی در جویبار را نیز اندک ارزیابی کرد و افزود : هم اکنون حدود دو هزار نفر معادل کمتر از سه درصد از شهروندان شهرستان در کتابخانه های عمومی عضو هستند.

او با اعلام این که بر اساس برنامه چشم انداز و افق 1404 کشور 35 درصد جمعیت باید عضو کتابخانه های عمومی باشند، ادامه داد : شناسایی علل بی رغبتی شهروندان به عضویت و تلاش برای ارائه راهکارهای ترویج و ایجاد انگیزه برای حضور و عضویت شهروندان در کتابخانه های عمومی در دستور کار مسوولان و دست اندرکاران کتابخوانی قرار گرفته است.

فرمانده سپاه ناحیه جویبار نیز دراین جلسه آمادگی این نهاد را برای عضو کردن نیروهای بسیجی در کتابخانه های عمومی به منظور رفع مشکل پایین بودن آمار جمعیت کتابخوان اعلام کرد.

سرهنگ علی خادم گفت : نیروهای بسیجی همیشه در عرصه های مختلف حاضرند و این بار نیز برای حضور در نهضت کتابخوانی آمادگی دارند.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : رضا اکبری: وضعیت کتابخوانی در جویبار اندک است

رضا اکبری: وضعیت کتابخوانی در جویبار اندک است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS