امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 06:26:36
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 32243

تاریخ انتشار : 04/09/1395 - 09:44

روز پرنده نگری در مازندران برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری 5 ام و ششم آذرماه به مناسب روز ملی پرنده نگری برنامه های متنوعی برای گردشگران و عموم مردم در کشور و مازندران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار جویباران،دلاور بزرگ نیا در جمع خبرنگاران درباره روز ملی پرنده نگری گفت: پرنده نگری یکی از شاخه های پرطرفدار صنعت گردشگری است که در مازندران در حال توجه و رونق گرفتن است.

وی با بیان این که مازندران دارای  بهترین سامانه های پرنده‌نگری در ایران است، افزود: پرنده‌نگری به عنوان مشاهده و بررسی پرندگان در طبیعت بخشی از فعالیت بوم گردی یا اکوتوریسم به شمار می‌آید و هنگام کوچ بهاره و کوچ پائیزه پرندگان می‌توان بیشترین گونه‌های پرنده را مشاهده کرد

وی تاکید کرد: این فعالیت در صورتی که با برنامه‌ریزی صحیح انجام شود، نه تنها آسیبی به زیستگاه پرندگان نمی‌زند، بلکه موجب، بهبود زیستگاه، حمایت از تنوع زیستی، افزایش آگاهی‌های عمومی نسبت به آن‌ها، تأثیرات آرامش دهنده بر انسان‌ها، بهبود وضعیت معیشتی جوامع محلی، درک جایگاه پرندگان برای برنامه ریزی بلند مدت و شناسایی گونه‌های آسیب‌پذیر است.

مدیرکل گردشگری مازندران افزود: در برخی دفاتر خدمات سیاحتی-جهانگردی پرنده‌نگری به‌عنوان یک تور و بسته سفر تعریف شده و هم‌اکنون هم شاهد فعالیت برخی تورها در این بخش هستیم. پاییز و زمستان گذرانی پرندگان در تالاب ها، جذابیت خاصی به آبندان ها، رودخانه ها و تالاب های مازندران بخشیده و مناظر زیبایی را برای استفاده علاقه مندان و دوستداران طبیعت به ارمغان آورده است.

وی افزود: حدود یک‌میلیون قطعه پرندگان مهاجر وارد مازندران می‌شوند که به‌نوعی یک‌سوم پرندگان کشور را می‌تواند شامل شود.

این مسئول تصریح کرد: در تورهای گردشگری پرنده‌نگری،جوامع محلی می‌توانند درآمد بیشتری از شکار و صید بهدست آورند و منازل این مناطق می‌توانند بهعنوان مراکز اقامتی برای گردشگران باشند و  با غذاهای محلی از گردشگران پذیرایی کنند که باید روی آن کار شود.

دیدگاه شما در مورد : روز پرنده نگری در مازندران برگزار می شود

روز پرنده نگری در مازندران برگزار می شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS