امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 01:13:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 32144

تاریخ انتشار : 29/08/1395 - 10:39

اهداف عاشورا در اربعین بازخوانی می‌شود

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق خاطرنشان کرد: آن چه که اهداف عاشورا بود و در اربعین بازخوانی می‌شود نثار ظهور مهدی (عج) است که این امر آثار و برکات زیادی در زندگی ما خواهد داشت.

به گزارش  جویباران، به نقل از روابط عمومی موکب اهالی قم المقدسه،حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی اظهار کرد: البته عظمت جریان سیدالشهدا آن قدر زیاد است که هر چه جلوتر می‌رویم سنگین‌تر و وسیع‌تر می‌شود. اگر ما این راه را در پیش بگیریم آن چه که رسالت ما در عرصه‌های فرهنگی و معنوی محسوب می‌شود و همچنین اگر طبق تاکیدات رهبری بحث معنوی و بصیرتی را دریابیم و مورد توجه قرار دهیم این الگوی خوبی خواهد بود.

وی خطاب به خادمان موکب قم اظهار کرد: این موکب از هر جهت نمونه و الگوی خوبی برای شهرهای دیگر است و حق قم هم همین است چرا که یک شهر استثنایی است. در سال گذشته تجهیزات موکب کامل بود و امسال جامع‌تر و کامل‌تر است.

نجفی روحانی ادامه داد: همه زائران در کربلا عاشق هستند اما بروز عشق قالب می‌خواهد که در این راستا قالب فرهنگی و اجرایی هر دو با هم لازم است و شما خادمان موکب این دو قالب را در کنار هم جمع کرده‌اید چه با مقدمه و چه در ذی‌المقدمه هر دو را توانسته‌اید جمع کنید.این خدمت بزرگی است. شما در فعالیت‌های خود همه ابعاد خدمت را به کار گرفته‌اید و باری بر دوش دیگران نگذاشته‌اید و می‌توانید به جمع کثیری سرویس و خدمات ارائه کنید؛ موکب‌های دیگر خدمات فرهنگی و مادی و معنوی، تغذیه‌ای و اسکان شما را سرلوحه امور خود قرار دهند که با این خدمات آینده‌ای روشن در پیش خواهیم داشت.

وی با توجه به فعالیت سه ساله این موکب گفت: برپایی موکب‌ها نقش مهمی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اخلاقی و سیاسی و اجتماعی و پیوند میان دو ملت داشته است و اینکه زائران بتوانند به درستی از این ظرفیت‌ها بهره‌برداری کنند نیز اهمیت دارد.

نجفی روحانی بیان کرد: شما خادمان موکب واقعا نمونه بوده‌اید و باید برای این خدمت گذاری سجده شکر بر جای بیاورید که اینگونه با اخلاص خدمت می‌کنید. قرآن کریم نیز می‌فرماید اگر تلاش و اخلاص داشته باشید می‌توانید به هدف برسید. خداوند در این هنگام راه را باز می‌کند. این تلاش و گستردگی و جامعیت ستودنی است.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: موکب اهالی قم‌المقدسه از هر نظر نمونه و الگوی خوبی برای شهرهای دیگر است بر این اساس باید موکب‌داران از این موکب الگوبرداری کنند.

دیدگاه شما در مورد : اهداف عاشورا در اربعین بازخوانی می‌شود

اهداف عاشورا در اربعین بازخوانی می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS