امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 21:44:37
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 32117

تاریخ انتشار : 27/08/1395 - 18:09

الگوی مربیان سازنده تمامی ورزش‌ها در شهرهای کوچک

حاج حسین، نماد یک مربی سخت‌کوش و صبور

حاج حسین نقیبی، مربی‌ که پس از سال‌ها زحمت و تلاش و البته صبوری، این روزها موفقیت‌های شاگردانش را می‌بیند و لذت می‌برد.

حاج حسین، نماد یک مربی سخت‌کوش و صبور

به گزارش خبرنگار ورزشی جویباران، چندی پیش مسابقات کشتی آزاد بزرگ‌سالان قهرمانی کشور به ترتیب اولویت‌بندی در سه‌نقطه از کشور برگزار شد که مهم‌ترین آن مسابقاتی بود که در کرمانشاه برگزار شد.

اما نکته جالب‌توجه در این مسابقات حضور یک مربی شهرستانی به‌عنوان مسئول کمیته فنی مسابقات از بین خیل عظیم مربیان پرمدعا در پایتخت‌ بود. مربی‌ که شاید کمتر کارشناسی فکرش را می‌کرد که از شهری کوچک با کمترین امکانات بتواند صاحب جایگاهی شود که فدراسیون کشتی وی را در همین مسابقات در کنار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگ‌سالان قرار دهد؛ اما این پیر کشتی نشان داد که باپشتکار و سعی و تلاش و البته صبوری، قله‌ای وجود ندارد که دست‌نیافتنی باشد.

حاج حسین نقیبی پس از سال‌ها عرق ریختن در باشگاه‌های جویبار، حالا یکی از پرافتخارترین مربیان سازنده ورزش اول کشورمان است.  شاید 10، 15 سال پیش وقتی در باشگاه شهید فقیهی جویبار که حتی یکجا لباسی هم نداشت، با کودکان شهرش عاشقانه سروکله می‌زد تا الفبای کشتی را به آن‌ها آموزش دهد، کسی فکرش را نمی‌کرد که از دل همان کودکان، پرافتخارترین کشتی‌گیر سنگین‌وزن ایران خارج شود؛ اما او در تمامی این سال‌ها به کارش ایمان داشت و به هدفش که به ثمر رساندن استعدادهای بی‌شمار جویباری بود، فکر می‌کرد و بی‌شک همین عامل باعث شد تا سختی‌های این راه را به جان بخرد و با کمترین دستمزد در همان باشگاه‌ها فعالیت کند تا ایمان صادقی‌ها را به دنیا بشناساند.

او سال‌ها تلاش کرد و زحمت کشید و کشتی‌گیر تحویل تیم ملی داد تا این‌که اکنون دو سال پیاپی به‌عنوان برترین مربی سازنده کشتی کشور از سوی فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران شناخته می‌شود.

 

از بنام‌ترین کشتی‌گیرانی که نقیبی آن‌ها را به تیم ملی معرفی کرد می‌توان به کمیل قاسمی (دارنده دو مدال نقره و برنز المپیک و نقره جهانی)، ایمان صادقی (دارنده دو مدال طلای جهانی جوانان) و رضا مظفری (دارنده دو مدال نقره و برنز جهانی جوانان) و همچنین کشتی گیران پرتعداد مطرح در سطح کشور همچون کامران قاسم پور اشاره کرد.

 

اما یکی دیگر از تفاوت‌های بارز حاج حسین نقیبی با دیگر مربیان این است که وی نه‌تنها کشتی‌گیر ساخت، بلکه چند مربی را هم وارد این عرصه کرد که بی‌شک در آینده‌ای نه‌چندان دور می‌بایست ادامه‌دهنده این راه پرفرازونشیب باشند. 

بی‌شک نه‌تنها کشتی جویبار، بلکه کشتی کشورمان سالیان سال مدیون زحمت‌های این مربی متواضع جویباری خواهد بود.

 

 

دیدگاه شما در مورد : حاج حسین، نماد یک مربی سخت‌کوش و صبور

حاج حسین، نماد یک مربی سخت‌کوش و صبور

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS