امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 03:14:23
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 32078

تاریخ انتشار : 25/08/1395 - 09:15

باراک اوباما: ایران برجام را رعایت کرد؛ چرا توافق تغییر کند؟

رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری در کاخ سفید، در پاسخ به پرسشی درباره اجرای برجام توسط ترامپ گفت: استدلال این بود که ایرانی ها از توافق پیروی نمی کنند؛ اما حالا حتی ارتش اسرائیل می گوید از این توافق پیروی کردند؛ بنابراین فکر می‌کنم وقتی رئیس جمهور آمریکا بیاید، با مشاورانش صحبت می کند.

به گزارش  جویباران،باراک اوباما به دونالد ترامپ توصیه کرد، توافق هسته‌ای میان ایران و 5+1 را حفظ کند و در این زمینه استدلال‌هایی مطرح کرد.
 
 «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، امروز دوشنبه به وقت واشنگتن در نخستین سخنرانی مطبوعاتی خود پس از پیروزی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تأکید کرد، به ترامپ گفته که تیم وی در کاخ سفید آمادگی دارد تا انتقال قدرت را تسریع بخشد.

بنا بر این گزارش، رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره ضمنی به شکست «هیلاری کلینتون» کاندیدای حزب دموکرات در برابر رقیب جمهوریخواهش در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر گفت: ما باید زمان بگذاریم و به این بیندیشیم که چطور باید در حزب دموکرات به لحاظ سیاسی سازماندهی شویم».

اوباما در ادامه به برخی موضع‌گیری‌های ترامپ پیش از انتخابات اشاره کرد و گفت: «روابط اصلی آمریکا شامل ناتو در دوره ریاست‌جمهوری رئیس‌جمهور منتخب آمریکا همچنان حفظ خواهد شد».

وی در پاسخ به پرسشی درباره انتصاب‌های احتمالی ترامپ در دولت آینده آمریکا اعلام کرد: «تصور نمی‌کنم که مناسب باشد من درباره این انتصاب‌ها اظهار نظری کنم».

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت: «البته من نگرانی‌هایی درباره ریاست‌جمهوری ترامپ دارم. ترامپ در شرایطی به کاخ سفید می‌آید که دستورالعمل‌های سیاسی مشخص شده او بسیار کمتر از رؤسای جمهور پیشین وی است».

باراک اوباما با بیان اینکه ایران به مفاد توافق هسته ای موسوم به برجام پایبند بوده، گفت: کسانی که خواستار بر هم زدن این توافق هستند، باید دلیلی قانع کننده برای این کار داشته باشند.

وی ادامه داد: «ما اکنون یک سال شواهد درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای داریم و این چیزی است که افسران نظامی اسرائیل هم به آن باور دارند».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «توجیه ابطال توافقی که کارساز است و مانع پیگیری سلاح های هسته ای توسط ایران شده، کار دشواری است.»

اوباما همچنین گفت، تصور می کند دونالد ترامپ بعد از ورود به کاخ سفید و متوجه شدن اینکه برجام، توافقی مؤثر است، نظرش درباره این توافق را تغییر خواهد داد.

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد، برجام توافقی چندجانبه است و بر هم زدن آن بدون لطمه به منافع آمریکا ممکن نیست.

 
منبع : تابناک
دیدگاه شما در مورد : باراک اوباما: ایران برجام را رعایت کرد؛ چرا توافق تغییر کند؟

باراک اوباما: ایران برجام را رعایت کرد؛ چرا توافق تغییر کند؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS