امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 06:27:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31940

تاریخ انتشار : 16/08/1395 - 08:20

نگرانی آمریکا از حملات تروریستی در روز انتخابات

مقامات دولتی آمریکا طی بیانیه‌های مکرر خود از احتمال وقوع حملات تروریستی در روز انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور ابراز نگرانی کرده و به مردم آمریکا در این‌ باره هشدار دادند.

به گزارش جویباران،فرماندار ایالت تگزاس آمریکا از احتمال وقوع حملات تروریستی در خاک این کشور و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری خبر داد. وی مردم آمریکا را ترغیب کرد تا کاملاً هوشیار بوده و اگر طی چند روز پیشِ‌رو به مورد مشکوکی برخوردند به‌سرعت آن را گزارش دهند.

هشدار «گِرِگ اّبوت» پس از این مطرح شد که سازمان پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اعلام کرد در روز برگزاری انتخابات احتمال وقوع تهدیدات امنیتی از سوی گروه تروریستی القاعده علیه آمریکا وجود دارد.
 
در روز انتخابات ایالت‌های تگزاس، ویرجینیا و نیویورک در لیست احتمالی وقوع حملات تروریستی قرار دارند.
 
فرماندار تگزاس گفت او و همکارانش در حال بررسی وضعیت این ایالت هستند و همکاری نزدیکی نیز با "سازمان امنیت عمومی تگزاس" دارند.
 
اّبوت در مورد احتمال وقوع یک حادثه تروریستی در روز انتخابات آمریکا گفت: «مردم تگزاس باید به زندگی روزمره خود مثل گذشته ادامه دهند اما باید طی چند روزی که پیشِ‌روست هوشیار باشند و هرگونه مورد مشکوکی را به مأمورین اجرای قانون گزارش دهند».
اّبوت متعهد شد دولت آمریکا هرکاری از دستش بربیاید انجام می‌دهد تا ایمنی و امنیت شهروندان این کشور را تضمین نماید.
 
«شانا دانلپ» سخنگوی اف‌بی‌آی در هیوستون اعلام کرد: «کمیته‌های مبارزه با تروریسم و امنیت داخلی در وضعیت آماده‌باش به سر می‌برند و آماده دفاع از آمریکا در مقابل حملات احتمالی هستند».
 
«جوی سیلوا» سخنگوی پلیس هیوستون نیز گفت: «اقدامات ضدتروریستی در حال انجام است. ما هنوز تهدید خاصی احساس نکرده‌ایم، با وجود این، همچنان به بازبینی‌ها و ارزیابی محیطی خود ادامه می‌دهیم و بر اساس آنها وارد عمل می‌شویم».
 
ماه گذشته یک جوان 24ساله در هیوستون که بزرگ‌ترین شهر ایالت تگزاس محسوب می‌شود به‌اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش دستگیر شد. وی قصد داشت یک بمب دست‌ساز خانگی را در یک مرکز خرید منفجر کند. این جوان به‌دلیل مشارکت در اقدام تروریستی مجرم شناخته شد.
اقدام این جوان 24ساله بر نگرانی مقامات آمریکایی افزوده است طوری که اکثر این مقامات در مورد احتمال وقوع حملات تروریستی در آمریکا و در روزهای نزدیک به انتخابات خبر داده‌اند و مردم این کشور را به هوشیاری بیشتری دعوت کرده‌اند.
 
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در روز سه‌شنبه 18 آبان ماه برگزار می‌شود.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه شما در مورد : نگرانی آمریکا از حملات تروریستی در روز انتخابات

نگرانی آمریکا از حملات تروریستی در روز انتخابات

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS