امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 17:00:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31922

تاریخ انتشار : 14/08/1395 - 11:02

پر افتخار ترین سنگین وزن کشتی کشورمان در گفتگوی اختصاصی با جویباران :

مدال‌هایم را مدیون خادم هستم / مردم برایم سنگ تمام گذاشتند

در ریو کمیل با عشق کشتی گرفت، او دومین مدال المپیک خود را به گردن آویخت و حالا پرافتخارترین کشتی‌گیر سنگین‌وزن تاریخ ایران در المپیک‌هاست. به خانه‌اش رفتیم تا با او به گفت‌وگو بنشینیم. گفت‌وگویی خاص که با حضور پدر و مادر کمیل و صحبت‌های آن‌ها رنگ و بوی زیباتری به خود گرفت.

مدال‌هایم را مدیون خادم هستم / مردم برایم سنگ تمام گذاشتند

کسب مدال نقره المپیک را به شما تبریک می گوییم، می‌خواهیم به گذشته و المپیک لندن برگردیم ،پس از کسب مدال برنز المپیک در لندن شاهد روند ناپایدار شما بودیم،سال 2013 مدال نگرفتی،سال 2014 نایب‌قهرمان جهان شدی و در سال 2015با شکست در مسابقات انتخابی حتی دوبنده تیم ملی را از دست دادی،امسال نیز تا پیش از رقابت‌های المپیک نیز در تورنمنت‌های بین‌المللی روند ثابتی نداشتی،اما در مسابقه انتخابی پیروز شدی و سرانجام  المپیک درخشان ظاهر شدی خودت بیشتر در این خصوص و دلایل آن توضیح بده؟

المپیک 2012 اولین حضور من در مسابقات بزرگ بود،کسی از من انتظار کسب مدال نداشت  اما انگیزه‌های زیادی داشتم که بتوانم مدال بگیرم و با کمک رسول خادم  در المپیک نمایش خوبی داشتم و برنز گرفتم. سال بعد در مسابقات انتخابی تیم ملی قهرمان شدم اما این بار قضیه فرق می‌کرد و به‌واسطه کسب مدال المپیک انتظارات از من بیشتر بود و سطح انتظارات روی دوش من سنگینی می‌کرد و باعث شد نتوانم ازنظر روحی و روانی خودم را آماده کنم.سال 2014شرایط خوبی داشتم و انگیزه‌ام بیشتر شد و در مسابقات جهانی گاتسالوف را مغلوب کردم و در فینال برابر طاها آلگول 4-3 باختم که به نظرم کشتی خوبی گرفتم و با برنامه پیش رفتم.اگر در آن کشتی برنامه‌هایم را 30ثانیه زودتر شروع می‌کردم پیروز می‌شدم. پس‌ازآن در فاصله یک سال از شرایط کشتی دور بودم ،در لیگ باشگاه‌ها شرکت کردم و خودم را برای لیگ باشگاه‌های جهان آماده کردم که مصدوم شدم با آن وضع به روی تشک رفتم و کمی از روند تمرینات عقب افتادم.پس از شکست در مسابقات انتخابی تیم ملی در مشهد سه ماه تمریناتم را رها کردم و از اواخر شهریور در جویبار آرام‌آرام تمریناتم را برای حضور در المپیک آغاز نمودم و در تورنمنت‌های بین‌المللی جایزه بزرگ فرانسه و جام جهانی آمریکا،جام مدوید  و جام سرکیسیان به روی تشک رفتم. فشار تمرینات برای المپیک سنگین بود و درنهایت کادر فنی تصمیم گرفت که در این وزن میان من و آقای هادی انتخابی برگزار شود. کشتی اول را مقابل پرویز هادی خوب شروع کردم و 3-صفر جلو بودم اما نتوانستم کشتی را اداره کنم. سپس شیوه مبارزه را عوض کردم  و در دو کشتی بعدی پیروز شدم.

پس از مسابقه  شما و پرویز هادی حاشیه‌های زیادی ایجاد شد و حتی اعتراضات به مجلس شورای اسلامی کشیده شد و شبکه‌های اجتماعی نیز به میدان بحث‌وجدل موافقان و منتقدان تبدیل شد،چطور باآن‌همه حاشیه‌ها کنار آمدید؟

پس از پیروزی مقابل هادی برای کسب افتخار در المپیک مصمم‌تر و باانگیزه‌تر شدم  و اصلاً هیچ حضوری در شبکه‌های اجتماعی نداشتم. سعی کردم تنها به تمرینات فکر کنم زیرا من تمام حرف‌هایم را روی تشک زدم و برنده بیرون آمدم.گاهی حرف‌وحدیث‌ها را می‌شنیدم اما توجه نمی‌کردم و به هدفم فکر می‌کردم.

پدر کمیل قاسمی: پیش از مسابقه انتخابی من به کمیل گفتم که وقتی کادر فنی تصمیم گرفته است که مسابقه انتخابی برگزار شود باید تلاشت را بیشتر کنی. رقابت برای المپیک بود و حساسیت زیادی داشت. اما پس از مسابقه جو خوبی ایجاد نشد. وقتی شورای فنی و آقای برزگر تصمیم می گیرند مسابقه انتخابی برگزار شود و در ادامه از کمیل حمایت کردند،به او گفتم که اصلا نگران نباش .اگرچه به خاطر حاشیه ها و کشیده شدن بحث به مجلس ما اذیت شدیم و فشار زیادی نیز روی دوش کمیل بود؛ از بعضی کارشناسان کشتی هم گلایه دارم که پیش از کشتی های کمیل با حضور در صدا و سیما در تضعیف فرزندم به مواردی اشاره کردند که واقعیت نداشت. اما خدا را شکر می کنیم که سرانجام کار با موفقیت کمیل همراه بود.

قرعه شما نیز در المپیک بسیار سخت بود  و کمی نگران کننده،خودت وقتی با آن قرعه سخت روبرو شدی چه حسی داشتی؟

المپیک همیشه میدان سختی است و من خودم را برای مدال المپیک آماده کرده بودم و فکرش را می کردم که ممکن است با قرعه سخت روبرو شوم.

از کشتی با رقبای خود تا فینال مقابل طاها آکگول بگو،وضعیت حریفانت چگونه بود؟

 در کشتی اول مقابل نماینده کانادا که کشتی گیر بدبدنی بود کمی خسته شدم،حریف مصری نیز اگرچه فنی نبود اما بسیار پرقدرت بود. مربیان به من گفتند که هرچقدر جلوتر بروی شرایط بدنی ات بهتر می شود و همینطور هم شد.در گام بعدی مقابل گنو پتریاشویلی گرجستانی قرار گرفتم، او پرنفس و زیرگیر است و ابتدای کشتی مقابل او غافلگیرو خاک شدم اما سپس به لاک دفاعی رفت و من سوار بر جریان کشتی شدم و در همان ثانیه ها از او زیر گرفتم و او راخاک و بانداز کردم. درمرحله نیمه نهایی مقابل دلاگنف کار راحت تری داشتم. بارها مقابل او کشتی گرفته ام و تنها یک بار کشت خوده ام،اما کشتی من و او همیشه حساس بود و اختلاف نزدیک پیروز می شد من می دانستم که در بارانداز ضعف دارد . در همان ابتدای کشتی اورا خاک کردم و سپس با بارانداز های متوالی موفق به شکست او شدم.در فبنال نیز طاها آکگول آماده و قدرت دستانش بالا بود و به خوبی توانست مرا مهار کند و نتواستم برنامه های خود را پیاده کنم.او بهتر از من برنامه هایش را پیاده کرد و پیروز شد.

 

برای پس از المپیک چه برنامه‌ای داری؟

 

به مسابقات جهانی و حضور قدرتمندانه در این مسابقات فکر می‌کنم و امیدوارم دوباره بتوانم باعث شادی مردم شوم.

 

از ابتدای دوره قهرمانی تاکنون تأثیرگذارترین فرد در زندگی ورزشی شما چه کسی بوده است؟

 

 رسول خادم؛من همه مدال‌هایم را مدیون رسول خادم هستم.

چه پیامی برای مردم جویبار دارید؟

 

 من قدردان محبت‌های مردم جویبار هستم،آن‌ها برای من سنگ تمام گذاشتند و وقتی این‌همه محبت را به چشم دیدم از خداوند به خاطر لطفی که به من داشته تشکر کردم. امیدوارم بتوانم بازهم دل مردم شهرم و همچنین مردم عزیز کشورم را شاد کنم.

شاید پدر و مادر شما دوست داشته باشند که شما را در لباس دامادی ببینید آیا برای ازدواج برنامه‌ای دارید؟

(با خنده) خیر هنوز زود است.

 در ادامه با مادر کمیل قاسمی هم‌صحبت شدیم تا نظر ایشان را در این خصوص و از احساس مادرانه او در هنگام کشتی گرفتن کمیل بپرسیم :

در مورد ازدواج فرزندتان با او صحبتی داشته‌اید؟

 

مادر کمیل قاسمی: من فعلاً با او صحبت نکرده‌ام،چون هنوز وقت نشده است اما اگر خودش راضی باشد من و پدرش موافق ازدواج او هستیم.

از احساسات خود هنگام کشتی گرفتن  کمیل بگویید؟

 

مادر کمیل قاسمی: استرس زیادی را تحمل می‌کنم،خیلی سخت است. وقتی در مسابقات المپیک کشتی گرفت فشار زیادی را تحمل کردیم.

 باوجوداین همه استرس آیا موافقید کمیل همچنان کشتی بگیرد؟

 

بله می‌خواهم کمیل راه قهرمانی خودش را ادامه بدهد؛ زیرا با افتخارات او همه مردم شاد وخوشحال می‌شوند.

 

با تشکر از وقتی‌که در اختیار ما گذاشتید می‌خواهیم نظر کمیل در مورد واژه‌ها و اسامی که گفته می‌شود را جویا شویم:

 

رسول خادم: انگیزه و اعتمادبه‌نفس

پرویز هادی:رقیب ایرانی

طاها آکگول: حریف سخت خارجی

کمیل در المپیک لندن: تازه‌کار

کمیل در المپیک ریو: باتجربه

مادر: عشق

پدر: عشق +2

 

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید:

از زحمات شما تشکر می‌کنم و حضور شما برای ما دلگرم‌کننده است. در اینجا دارد از پدر و مادر عزیزم،مسئولان استان و شهرستان، رسول خادم و کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، امیر توکلیان مربی سنگین‌وزن‌ها،کادر پزشکی و تغذیه تیم ملی ،آقای بیات سرپرست تیم ملی،هیئت کشتی استان،هیئت کشتی شهرستان  و مربی عزیزم در جویبار آقای حسین نقیبی تشکر کنم. 

 

گفتگو : مصطفی ذبیح زاده

عکس : محسن رحمانی

دیدگاه شما در مورد : مدال‌هایم را مدیون خادم هستم / مردم برایم سنگ تمام گذاشتند

مدال‌هایم را مدیون خادم هستم / مردم برایم سنگ تمام گذاشتند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS