امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 20:19:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31835

تاریخ انتشار : 08/08/1395 - 10:37

آخرین وضعیت رفع تحریم ها به روایت عراقچی

عراقچی تاکید کرد: وضع کشور در حوزه های انرژی، نفت، گاز، پتروشیمی، حوزه حمل و نقل و کشتیرانی هر روز بهتر می شود و گشایش های بیشتری را شاهد هستیم.وی با تاکید بر اینکه در حوزه بانکی مشکلاتی وجود دارد، گفت: در این حوزه نیز شاهد گشایش در آینده ای نزدیک خواهیم بود.

به گزارش جویباران،سید عباس عراقچی روز پنجشنبه در آیین رونمایی از کتاب «تروریسم و فضای مجازی در خاورمیانه» با تاکید بر اینکه دشمن می داند که حمله نظامی به ایران برایش هزینه های سنگینی در پی خواهد داشت، گفت: قدرت نظامی ایران فکر حمله را از دشمن گرفته است و این مهم، مدیون ایثارگری های مردم، شهدای هسته ای و متخصصان داخلی است.
عراقچی با اشاره به اینکه برخی می گویند پیروزی در مذاکرات کار دیپلمات ها بوده، افزود: من به صراحت می گویم این پیروزی کار دیپلمات ها نیست، کار مردم ایران، فرزندان این سرزمین و شهدای هسته ای بوده است. وی با بیان این که 6 قدرت بزرگ دنیا که سال ها در مقابل هم بودند، در موضوع هسته ای ایران با هم متحد شده و تأکید کردند که باید آب سنگین اراک تعطیل شود، افزود: در مقطعی آنها ما را تحریم کردند اما حاضر به تعطیلی و تعلیق فعالیت های هسته ای حتی برای یک روز نبودیم که این موضوع را مدیون شهید شهریاری ها هستیم.
آخرین وضعیت رفع تحریم ها به روایت عراقچی
عراقچی در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: وضع کشور در حوزه های انرژی، نفت، گاز، پتروشیمی، حوزه حمل و نقل و کشتیرانی هر روز بهتر می شود و گشایش های بیشتری را شاهد هستیم.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه بانکی مشکلاتی وجود دارد، گفت: در این حوزه نیز شاهد گشایش در آینده ای نزدیک خواهیم بود.
عراقچی در عین حال تصریح کرد: در این زمینه بحث هایی وجود دارد، علی رغم بدعهدی های غربی ها به ویژه آمریکایی ها تحریم های کلیدی برداشته شد.
نباید گروه های اصیل مقاومت مانند حزب ا... به اشتباه وارد ادبیات تروریستی شوند
وی در بخش دیگری از سخنان خود به خانواده های شهدای ترور که تعدادی از آنها در محل سخنرانی حاضر بودند، اشاره کرد و ادامه داد: یکی از مقامات عربستان گفته بود که با حضور داعشی ها و گروه های تندرو در سوریه ارتش این کشور به جان آنها خواهد افتاد و از این طریق از دست همه آنها راحت خواهیم شد.
عراقچی استفاده داعش از سیستم های مالی بین المللی را برای تأمین مالی خود یادآور شد و اضافه کرد: ابزارهای FATF برای مقابله با تامین مالی تروریست ها شکل گرفته است. فراموش نکنیم نوک حمله دنیا برای مبارزه با تروریسم رو به گروه های تروریستی داعش، القاعده و طالبان است.
وی در عین حال با تأکید بر این که نباید گروه های اصیل مقاومت مانند حزب ا... به اشتباه وارد ادبیات تروریستی شوند، افزود: اگر مراقبت نکنیم چه بسا داعش از سیستم های مالی ما برای تامین نیازهای مالی خود استفاده کند، برای تحقق این مهم از حساب های مخدوش استفاده می کنند و با توجه به اینکه ایران در مجاورت افغانستان قرار دارد ممکن است گروه های موادمخدر در سیستم های مالی ما اقدام به پولشویی کنند.

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : آخرین وضعیت رفع تحریم ها به روایت عراقچی

آخرین وضعیت رفع تحریم ها به روایت عراقچی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS