امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 10:10:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3180

تاریخ انتشار : 08/12/1392 - 08:30

اختصاصی / در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان جویبار عنوان شد:

میری : اجرای آموزش طب سنتی در مدارس در آینده ای نزدیک / حجت الاسلام قلی پور: انتخاب مربیان پرورشی مجرب مهمترین کار اداره آموزش و پرورش

رئیس آموزش و پرورش شهرستان جویبار گفت: در آینده ای نزدیک کلاس های آموزش طب سنتی در مدارس برگزار خواهد شد.

میری : اجرای آموزش طب سنتی در مدارس در آینده ای نزدیک / حجت الاسلام قلی پور: انتخاب مربیان پرورشی مجرب مهمترین کار اداره آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار جویباران، جلسه ی شورای آموزش و پرورش شهرستان جویبار در اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

محمد علی میری رییس اداره ی آموزش و پرورش در ابتدا طرحی مبنی بر آموزش طب سنتی و گیاهان دارویی در مدارس مطرح کرد و گفت: برای این کار آقای بخشی که در زمینه ی گیاهان دارویی مهارت کافی را دارا هستند و در سطح استانی هم تدریس می کنند معرفی می شود.

وی افزود: بر این اساس کلاس ها در سطح راهنمایی و در مدارسی که ابراز علاقمندی کنند برگزار خواهد گردید. برگزاری این کلاس ها می تواند دیدگاه کودکان را تحت تاثیر قرار دهد و زمینه ی ارتباط آنان با طب مدرن در آینده ای نزدیک شود.

حجت الاسلام حمد اسماعیل قلی پور امام جمعه ی شهرستان جویبار نیز پیرامون تربیت اسلامی که از دیگر موضوعات مورد بحث بود گفت: تربیت نیروی انسانی از مهمترین وظایف کسانی است که در امور فرهنگی و تربیتی مشارکت دارند چرا که بزرگترین سرمایه ی هر کشور نیروی انسانی آن است.

وی یادآور شد: ما باید تلاش کنیم تا خروجی این جلسات و نشست ها به بار آمدن نسلی با سطح فرهنگی و علمی بالا باشد و در این راه باید از دین مبین اسلام و قرآن کمک بگیریم.

امام جمعه شهرستان جویبار معلمان را مهمترین افراد در امر تربیت فرزندان معرفی و خاطر نشان کرد: ما باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که معلمان پرورشی نیز به اندازه ی دیگر معلمان جایگاه و منزلت پیدا کنند چرا که اگر به دروس پرورشی اهمیت داده نشود ، دیگر دروس بازده ی مطلوب را نخواهند داشت.

وی افزود: ما در انتخاب معلمان پرورشی باید بسیار دقت کنیم چرا که اگر به درس پرورشی هم به اندازه ی دیگر دروس اهمیت داده شود ، بسیاری از مشکلات آینده دانش آموزان کاسته می شود.

فرماندار جویبار نیز در ادامه ی جلسه به ضرورت پیگیری مصوبات این جلسه تاکید و خاطرنشان کرد: تعداد مصوباتی که در این جلسه تصویب می شود مهم نیست بلکه پیگیری آن بسیار مهم تر است. به همین خاطر مصوبات بعدی جلسات باید توسط کمیته ی پیگیری ، پیگیری گردد و در آغاز جلسه ی بعدی گزارش های لازم ارائه گردد.

وی در ادامه به شرایط نا مساعد مدارس تخریبی اشاره و تاکید کرد: باید مدارس سطح شهر که بنای آن ها فرسوده می باشد مورد شناسایی قرار گیرد تا طی یک عملیات کارشناسانه به ترمیم آن ها پرداخته شود. در همین راستا کمیته ی پیگیری باید طی مدت زمان تا جلسه ی بعدی به نظارت مدارس بپردازند.

انتهای پیام/ م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : میری : اجرای آموزش طب سنتی در مدارس در آینده ای نزدیک / حجت الاسلام قلی پور: انتخاب مربیان پرورشی مجرب مهمترین کار اداره آموزش و پرورش

میری : اجرای آموزش طب سنتی در مدارس در آینده ای نزدیک / حجت الاسلام قلی پور: انتخاب مربیان پرورشی مجرب مهمترین کار اداره آموزش و پرورش

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS