امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 23:13:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31788

تاریخ انتشار : 04/08/1395 - 08:19

وزارت خارجه آمریکا حرف‌های اخیر روحانی را نشنیده!

2 روز از حمله حسن روحانی به هر 2 کاندید مطرح ریاست‌جمهوری آمریکا و ترجمه سخنانش می‌گذرد ولی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید اصلاً این سخنان را نشنیده که بخواهد به آن واکنش نشان دهد.

به گزارش جویباران، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دیشب در برابر خبرنگاران، پاسخی برای ارائه به حمله اخیر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور اسلامی ایران به ساختار حاکمیتی کشورش نداشت.

 رئیس‌جمهور ایران روز یکشنبه در جمع مردم اراک به محتوای مناظره‌های انتخاباتی میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ و لحن بکار رفته توسط این دو اشاره کرده و گفته بود «بد را بر بدتر ترجیح دهم یا بدتر را بر بد؟»

در کنفرانس خبری دیشب و 2 روز پس از ایراد این سخن روحانی که بازتاب زیادی در رسانه‌های انگلیسی‌زبان داشت، خبرنگار آسوشیتدپرس نظر سخنگو را در این خصوص جویا شد.

جان کربی 2 مرتبه گفت «در این باره اطلاعی ندارم و آن را (خبر سخنان روحانی) ندیده‌ام.»

در کنفرانس خبری امشب، کربی از تماس تلفنی «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با «پرفکتو یاسای» همتای فیلیپینی هم خبر داد؛ در این مکالمه در خصوص سخنان آتشین اخیر «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور فیلیپین درباره لزوم جدایی از آمریکا و پیوستن به قدرت‌های آسیایی مانند چین، بحث شده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، سخنان رئیس‌جمهور فیلیپین را «لفاظی» خواند و گفت که این لفاظی‌ها می‌تواند بر روابط دو کشور تأثیرگذار باشد.

سخنگو با این حال گفت که دو وزیر خارجه در حالی مکالمه تلفنی خود را به پایان رسانده‌اند که بر «محکم» بودن روابط آمریکا و فیلیپین، صحه گذاشته‌اند.

جان کربی همچنین گفت که «آمریکا اقدامی عملی در راستا لفاظی‌های اخیر رئیس‌جمهور فیلیپین ندیده است.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص تماس تلفنی امروز جان کری با همتای روس خود یعنی «سرگئی لاوروف» هم خبرهایی داشت و گفت که «وزیر کری از تجدید حملات هوایی روس‌ها و رژیم سوریه به حلب ابراز نگرانی شدید کرده است.»

کری از نرسیدن محموله‌های کمک‌های بشردوستانه به حلب در طی 3 روز آتش‌بس هم گلایه کرده است.
منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : وزارت خارجه آمریکا حرف‌های اخیر روحانی را نشنیده!

وزارت خارجه آمریکا حرف‌های اخیر روحانی را نشنیده!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS