امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 17:37:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31783

تاریخ انتشار : 04/08/1395 - 07:40

ورود وزارت اطلاعات به مبارزه با قاچاق کالا

مدیرکل بازرسی ویژه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: وزارت اطلاعات برای شناسایی باندهای قاچاق کالا به صورت جدی وارد عمل شده است.

به گزارش جویباران،مدیرکل بازرسی ویژه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: وزارت اطلاعات برای شناسایی باندهای قاچاق کالا به صورت جدی وارد عمل شده است.

غلامرضا پورانیان روز دوشنبه در دیدار با استاندار کرمان با تاکید بر اینکه مردم ولی نعمت ما هستند، افزود: نمی توان به صورت موردی با قاچاق کالا برخورد کرد اما می توان انبارهای ذخیره کالای قاچاق را مورد شناسایی و ضربه قرار داد.

وی اظهار کرد: 7.2 میلیارد دلار ارزش قاچاق سوخت از کشور بوده که با پیش بینی های انجام شده میزان قاچاق سوخت کاهش یافته است.

پورانیان ادامه داد: در حوزه فرهنگسازی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به میزان مورد نیاز اقدام نشده و در 2 سال گذشته این موضوع به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در استان کرمان دستگاه هایی وجود دارد که در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سوء مدیریت دارند و اتفاقات خوبی در آنها نیفتاده و نمی افتد و لازم است حسابرسی دقیقی درباره آنها انجام شود.

پورانیان افزود: کرمان خاستگاه قاچاق کالا نیست بلکه در کریدور اصلی برای ورود کالاهای قاچاق است و به نوعی مورد هجمه قاچاق قرار می گیرد.

وی اظهارکرد: یکی از بهترین ادارات کل استان کرمان در مسیر مبارزه با قاچاق کالا، اداره کل تعزیرات حکومتی است که با وجود کمبود امکانات و نیرو به خوبی وظایف خود را انجام داده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان نیز گفت: نیروهای دست اندرکار در همه ابعاد کالای قاچاق ورود کرده اند و در مجموع در استان کرمان کشفیات خوبی انجام شده است.

ابراهیم شهریاری ادامه داد: طی 10 تا 15 سال گذشته چنین کشفیاتی در استان کرمان وجود نداشته و بی سابقه بوده است.

وی تاکید کرد: به دنبال تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرهنگسازی لازم انجام شده و نشست های تخصصی برای اصناف، بازاریان و گروه های مختلف برگزار شده است.

شهریاری افزود: کشفیات اداره کل اطلاعات در سال جاری بین 250 تا 260 میلیارد ریال بوده و نیروی انتظامی کشفیات بیشتری در این زمینه داشته است.

وی اظهار کرد: اقدامات استان کرمان در راستای مبارزه با قاچاق کالا بدون کمک اعتباری از مرکز انجام شده است.

وی بر توسعه ایستگاه های ایست و بازرسی برای مبارزه جدی تر با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد و گفت: رویکرد اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر فرهنگ سازی استوار است.

منبع : خبرگزاری دانشجو
دیدگاه شما در مورد : ورود وزارت اطلاعات به مبارزه با قاچاق کالا

ورود وزارت اطلاعات به مبارزه با قاچاق کالا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS