امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 23:28:03
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31778

تاریخ انتشار : 04/08/1395 - 07:35

انتقاد جلیلی از روند اجرای برجام

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: پرهیز از شتابزدگی امری مبارک است به شرطی که ما را به وعده های سراب رهنمون نکند

به گزارش جویباران،دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: پرهیز از شتابزدگی امری مبارک است به شرطی که ما را به وعده های سراب رهنمون نکند

سعید جلیلی که به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی در جمع دانشجویان این دانشگاه حاضر شده بود، گفت: دولت مقتدر دولت تصمیمهای صبورانه است. تصمیم های عجولانه نمی تواند ثمرات صبر مقتدرانه را داشته باشد.

وی افزود: صبری که از تلاش فرزندان ملت دریغ شود به پای وعده های دشمن ریخته می شود.

جلیلی در ادامه تصریح کرد: اینکه امروز می گویند سراسیمگی در اداره کشور غلط است و نباید وعده های شتابزده داد امری مبارک است. پرهیز از شتابزدگی امری مبارک است به شرطی که ما را به وعده های سراب رهنمون نکند.


جلیلی با بیان اینکه صبر در بستر حقیقت و حفظ حقوق مردم شما را به دیپلماسی صبورانه و نه عجولانه راهنمایی می کند، گفت: امروز مردم ما میوه شیرین امنیت را با همه وجود لمس می کنند چون ثمره صبر بر تحریمها در دفاع مقدس بود نه صبر در انتظار برای تغییر رفتار دشمن!

وی ادامه داد: چرا برد برای دشمن باید فوری، قطعی و کامل باشد و برای ما احتمالی، ناقص و موکول به آینده شود؟

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ایران افزود: طوری از برد-برد صحبت می شد که انگار مشابه برد دشمنان هم نصیب ما خواهد شد ولی کم کم آشکار شد که برد آنها فوری، قطعی و کامل و برد ما موکول به اما و اگرهاست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر صبر با کناره گرفتن از حق و نادیده گرفتن حقوق ملت باشد میوه آن سراب است؛ صبری نتیجه دارد که در بستر حقیقت باشد نه در سراب. صبر اگر همراه حق باشد میتواند مانع خسران شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: حق و صبر ملازم همدیگر هستند و تعریفی که اسلام ناب از صبر ارائه می دهد پیشرو و سازنده است نه صبر تخدیر کننده.

وی با بیان اینکه صبر جمیل و بصیر یعنی صبر مقتدرانه نه منفعلانه، گفت: دولت مقتدر دولت صبرهای مقتدرانه است وعجله ی دشمن برای بود که ما را از صبر راهبردی بازدارد.

جلیلی افزود: صبر راهبردی ما باعث شد تا طرف مقابل عجولانه 18 شبانه روز پای میز مذاکره بیاید.

او افزود:: زمانی عجولانه گفته می شد هر روز تاخیر در اجرای توافق 170 میلیون دلار برای کشور ضرر دارد اما امروز برای عایدی این عجله دعوت به صبر می شود.

جلیلی در پایان تصریح کرد: صبر برای مردم یک فضیلت است اما برای مسئولان یک ضرورت است تا به جای رفتارهای عجولانه تصمیم های مقتدرانه بگیرند.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : انتقاد جلیلی از روند اجرای برجام

انتقاد جلیلی از روند اجرای برجام

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS