امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 06:27:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31756

تاریخ انتشار : 02/08/1395 - 08:54

فحاشی با چاشنی والیبال در افتتاحیه لیگ ایران

لیگ برتر والیبال با فحاشی هواداران افتتاح شد.

به گزارش جویباران،هفته اول لیگ برتر والیبال ایران از روز چهارشنبه ۲۸ مهر با بازی پیکان و شهرداری ارومیه در خانه والیبال آغاز شد.

قبل از آغاز لیگ بیشترین توجه‌ها به سمت تسویه حساب تیم های لیگ برتری بود که آیا بازی به خاطر بدهی تیم‌ها لغو می شود یا خیر؟ قانونی که فدراسیون والیبال امسال روی آن پافشاری کرد تا تیم‌ها لیگ را با بدهی شروع نکنند. خوشبختانه فدراسیون روی حرف خود ایستاد و به همین دلیل متین ورامین در بازی اول خود با باخت فنی برابر پارسه روبه رو شد.

این موضوع مثبت بود اما بلافاصله اتفاقی منفی در بازی اول لیگ رخ داد. اتفاقی که به خاطر تکرار زیاد برای همه حتی ناظر مسابقه عادی به نظر آمد و آن چیزی جز فحاشی نبود.

بازی پیکان و شهرداری ارومیه اولین و البته حساس‌ترین بازی لیگ برتر والیبال بود. قبل از بازی همه منتظر روبه رو شدن سعید معروف با تیم پیشین خود یعنی شهرداری ارومیه بودند تا ببینند تماشاگران ارومیه‌ای چه رفتاری با معروف دارند.

در ابتدای بازی جدال بازیکنان خارج از مسابقه خیلی زیاد نبود و اتفاق خاصی برای ایجاد حاشیه در بازی رخ نداد. از اواسط ست  نخست به دلیل رفتار برخی از بازیکنان ، شعارهای تماشاگران ارومیه ای از تشویق تیم خود خارج شد و رنگ و بوی اهانت گرفت. بازیکنان دو تیم نقش مهمی در ایجاد این جو نامناسب در سالن مسابقه داشتند. آن‌هم بازیکنان ملی پوش و البته معروف.

علاوه بر سعید معروف که واکنش هایش بعد از امتیازها و در حین بازی باعث تحریک تماشاگران ارومیه و هم شهری‌هایش و البته بازیکنان حریف شد، رحمان داوودی و مجتبی میرزاجانپور نیز  رفتار دور از انتظاری به عنوان بازیکنان تیم ملی داشتند.

به نظر می‌رسید مسئولان فدراسیون و ناظر مسابقه به فحاشی و این رفتارها عادت کرده اند و شاید گاهی صدای آن ها را هم نمی‌شنوند.

اتفاقی که نه در بازی افتتاحیه لیگ سی ام بلکه در سال‌های گذشته نیز رخ داده بود. اما جای تعجب دارد که چرا هیچ برخورد قاطعانه ای صورت نمی گیرد تا هواداران واقعی بتوانند بدون اینکه حاشیه و یا شعار خارج از ادبی را در سالن بشنوند بازی را نگاه کنند. کار به جایی رسیده است که هواداران مجبورند فحاشی را بشوند و در کنار آن کمی هم والیبال نگاه کنند.

فدراسیون والیبال که تا این حد برای اجرای قوانین اصرار دارد و بدون دریافت ورودی اجازه برگزاری بازی نمی‌دهد، بهتر است برای جلوگیری از فحاشی هواداران و عادی شدن این موضوع چاره ای جدی بیندیشند.

البته در وقوع این اتفاق باید رفتار نامناسب بازیکنان و مخصوصا ملی پوشان دو تیم را هم مدنظر قرار داد. بازیکنان به مانند بازی های تیم ملی بازهم به داوری اعتراض کردند و همین به وقوع چنین اتفاق هایی انجامید. فدراسیون والبته بازیکنان تیم ملی می دانند که تکرار چنین رفتارهایی در رقابت‌های بین المللی با واکنش شدید مسئولان روبه رو می‌شود.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : فحاشی با چاشنی والیبال در افتتاحیه لیگ ایران

فحاشی با چاشنی والیبال در افتتاحیه لیگ ایران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS