امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 06:27:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31749

تاریخ انتشار : 02/08/1395 - 07:57

واکنش مسکو به لشگرکشی ترکیه به سوریه

همزمان با ادامه لشکرکشی ترکیه به سوریه همراه عملیات بمباران و هشدار جدی دمشق در این زمینه، وزیر خارجه روسیه به گونه ضمنی نسبت به احتمال برخورد نظامی بین دو کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش  جویباران،همزمان با ادامه لشکرکشی ترکیه به سوریه همراه عملیات بمباران و هشدار جدی دمشق در این زمینه، وزیر خارجه روسیه به گونه ضمنی نسبت به احتمال برخورد نظامی بین دو کشور ابراز نگرانی کرد.


سرگئی لاوروف روز شنبه در این باره گفت: عملیات ترکیه در شمال سوریه نگران کننده است و مسکو از این اقدام ها به شدت دغدغه دارد.
بنا به اعلام پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه، لاوروف اظهار کرد که سوریه به عنوان یک کشور مستقل و عضو سازمان ملل حق حاکمیت ملی بر تمامی سرزمین های خود و حریم هوایی آن را دارد.

وزیر خارجه روسیه گفت: از حمله های هوایی ترکیه به شمال سوریه اطلاع داریم و به شدت نگرانیم. براساس دانسته ها هدف حمله های هوایی مناطق کردنشین است.
لاوروف همچنین گفت: ترکیه عضو ائتلاف وابسته به آمریکا است و این کشور اعلام کرده بود که ائتلافی برای مبارزه با داعش و جبهه النصره شکل می گیرد، اما مبارزه ای با این گروه صورت نگرفته است در حالیکه سرکوب جبهه النصره یکی از اهداف ائتلاف آمریکایی اعلام شده بود.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز امروز اعلام کرد که حضور یگان های ارتش ترکیه در خاک سوریه با هر بهانه ای، اقدامی غیرقابل پذیرش است و با آنها به عنوان نیروی اشغالگر برخورد می شود.

عملیات شش ساله ضدسوری آمریکا و چند کشور غربی-عربی با تاکید بر لزوم سرنگونی حکومت سوریه سبب شد، هزاران تروریست افراطی از سراسر جهان در قالب گروههای تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره در این کشور متشکل شوند.
گروه کشورهای ضدسوری با تجهیز و تسلیح تروریست ها و اعزام آنان به سوریه زمینه ساز جنگ شهرها شدند که افزون بر دهها هزار کشته و ویرانی این کشور، دامنه نفوذ و قدرت تروریست ها بخش های زیادی از عراق را نیز فرا گرفته است، ولی هنوز هم حاضر به قطع حمایت از تروریست ها نیستند و حتی خواهان توقف همکاری های ضدتروریستی مسکو و دمشق می شوند.
منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : واکنش مسکو به لشگرکشی ترکیه به سوریه

واکنش مسکو به لشگرکشی ترکیه به سوریه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS