امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 16:52:53
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31679

تاریخ انتشار : 27/07/1395 - 08:55

مسئولان ببینند!!

وضعیت پل درویش محمدشاه پس از هر باران+تصویر

این پل در بهمن‌ماه سال 90 به دلیل سهل‌انگاری در نگهداری و تحت‌فشار عبور خودروهای سنگین فروریخت و با بی‌توجهی و عدم پیگیری مسئولین شهری (به‌خصوص مسئولین میراث فرهنگی) به حال خود رهاشده و فقط نیمی از آن باقی‌مانده است.

وضعیت پل درویش محمدشاه پس از هر باران+تصویر

به گزارش خبرنگار جویباران، تخریب آثار میراث فرهنگی ایران مساله جدیدی نیست. هر سال خبرهایی مبنی بر تخریب یا تهدید هویت تاریخی بنا‌ها و آثار در ایران منتشر می‌شود.

آثاری که قدمت طولانی داشته و از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. سیکاپل یا پل درویش محمدشاه در دوره صفویه ساخته‌شده و در دوران قاجاریه تعمیراتی بر روی آن انجام گشته و احتمال می‌رود بیشتر از 300 سال از ساخت آن گذشته باشد، این پل در سال 1386 در فهرست آثار ملی کشور به شماره 21993 ثبت گردیده است.

این پل در بهمن‌ماه سال 90 به دلیل سهل‌انگاری در نگهداری و تحت‌فشار عبور خودروهای سنگین فروریخت و با بی‌توجهی و عدم پیگیری مسئولین شهری (به‌خصوص مسئولین میراث فرهنگی) به حال خود رهاشده و فقط نیمی از آن باقی‌مانده است. پس از تخریب پل تاریخی مقرر شد پلی درهم جواری آن ساخته شود و بیش از چهار سال است که همان‌طور بلاتکلیف مانده و شاید کمتر از 20 درصد از آن تکمیل‌شده باشد. این پروژه نیز مانند سایر طرح‌های دیگر بلاتکلیف در گوشه‌ای به حال خود رها شده است. اما این عدم تعهد در ساخت به ضرر و زیان مردم این منطقه تمام شده است؛ درحالی که با هر بارندگی و زیرآب رفتن پل فلزی (موقتی) راه 20 روستا با جمعیتی بالغ‌بر 10 هزار نفر به مرکز شهر جویبار مسدود می‌شود.

متأسفانه جلسات اداری شهرستان که یک روال عادی و یکنواخت صرفا جهت اعلام حضور مدیران تشکیل می‌شود مشکلات و آسیب‌های شهرستان نادیده گرفته می‌شود و هر بار مسئول و نماینده‌ای با کوهی از وعده‌های خیالی هدف‌دار این پل و مردم این منطقه را امیدوار می‌کند ولی هنوز در اقدام و عمل چیزی ثابت نشد و همواره این مردم هستند که فقط باید از مشکلات خود فریاد بزنند ولی گوشی برای شنیدن وجود نداشته باشد. اگر مسئولان دراین چند سال فقط یک 1درصد از بودجه شهرستان را به این پروژه اختصاص می‌دادند تا بحال این پروژه تکمیل شده بود اما حیف که پروژه‌های مهم‌تری مجال این کار را از آنان گرفت. درادامه تصاویر و فیلم درددل‌های یکی از اهالی این منطقه را خواهید دید.

 

 

برای دیدن فیلم به لینک زیر مراجعه کنید

دانلود

دیدگاه شما در مورد : وضعیت پل درویش محمدشاه پس از هر باران+تصویر

وضعیت پل درویش محمدشاه پس از هر باران+تصویر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS