امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 22:06:37
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3160

تاریخ انتشار : 07/12/1392 - 13:50

اختصاصی / فرماندار جویبارعنوان کرد:

شهرستان جویبار در حوزه های مختلف به حق خود نرسیده است / ادارات مشترک باید مستقل شوند

فرماندار شهرستان جویبار گفت: با توجه به اینکه شهرستان جویبار در زمینه های مختلف به خصوص کشاورزی و ورزش به نوعی آبروی استان و کشور می باشد لیکن در این حوزه ها به حق خود نرسیده است.

شهرستان جویبار در حوزه های مختلف به حق خود نرسیده است / ادارات مشترک باید مستقل شوند

به گزارش خبرنگار جویباران، رضا گنجی صبح امروز در کارگروه کشاورزی شهرستان جویبار اظهار داشت: شهرستان جویبار با پتانسیل های فراوان در بخش کشاورزی 5 درصد از برنج ، 7 درصد از گندم، بیش از 4 درصد از مرکبات، بیش از 10 درصد از گوشت سفید و 11 درصد از آبزیان استان مازندران را تأمین می کند.

وی افزود: شهرستان جویبار در حوزه های متعدد به خصوص حوزه ورزش و اقتصاد آبروی استان و کشور است، اما به حق اصلی خود در این زمینه ها نرسیده است.

فرماندار جویبار سواحل این شهرستان را بهترین مناطق برای تولید آبزیان و ماهیان خاویاری در کشور معرفی کرد وگفت: نباید از سواحلی که توانایی چنین تولیداتی را در سطح کشور دارند برای خرید و فروش زمین و سود جویی مورد استفاده قرار داد.

وی با بیان اینکه ادارات مشترک باید هرچه سریعتر در جویبار مستقل شده و به این شهرستان بیایند تصریح کرد: اداره شیلات به زودی در جویبار مستقر خواهد شد و ادارت دیگر هم با پیگیری های ما مطمئنا در جویبار مستقل می شوند.

گنجی با انتقاد از برخی مشکلات در زمینه کشاورزی و شیلات شهرستان خاطر نشان کرد: انتقادات فراوانی نسبت به کم کاری در برخی از حوزه های کشاورزی و شیلات شهرستان می شود و مدیران این بخش ها باید هرچه سریعتر این انتقادات را برطرف سازند اما نباید نسبت به کارهایی که در این مدت انجام شده است هم بی تفاوت بود.

وی با اشاره به طرح زهکشی استان تأکید کرد: این یک طرح جامع و بسیار خوب است اما باید این موضوع مورد نظر قرار بگیرد که آب هایی که از طریق زهکشی جمع آوری شده اند به کجا انتقال داده خواهند شد، این یک موضوع مهم برای شهرستان می باشد.

فرماندار شهرستان جویبار در پایان به موضوع اخیر در مورد آلوده بودن برنج استان اشاره کرد و گفت: همانطور که وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی اعلام کرده اند برنج مازندران آلوده نیست اما سازمان جهاد کشاورزی باید در جلسات توجیهی خود با کشاورزان در خصوص میزان و نحوه استفاده از سموم کشاورزی نیز مطالبی را بیان کند تا دیگر شاهد این چنین شایعه پراکنی هایی نباشیم.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : شهرستان جویبار در حوزه های مختلف به حق خود نرسیده است / ادارات مشترک باید مستقل شوند

شهرستان جویبار در حوزه های مختلف به حق خود نرسیده است / ادارات مشترک باید مستقل شوند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS