امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 04:19:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31590

تاریخ انتشار : 21/07/1395 - 13:17

گفت‌وگو جویباران با عزاداران حسینی:

وضعیت حجاب در کشور و در شهرهای ما در تضاد با هدف امام حسین(ع) است/ عزاداری سید و سالار شهیدان باید با افزایش درک و آگاهی باشد

امام حسین(ع) در حادثه عاشورا یک دانشگاه تأسیس و مفاهیمی نظیر مقاومت، ایستادگی، شجاعت، صبر، ایمان، توکل، ظلم ستیزی، برائت و غیره را تدریس کرد.

وضعیت حجاب در کشور و در شهرهای ما در تضاد با هدف امام حسین(ع) است/ عزاداری سید و سالار شهیدان باید با افزایش درک و آگاهی باشد

مردم وفادار، مومن و همیشه در صحنه شهرستان جویبار در روز عاشورا بار دیگر عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت به معرض نمایش گذاشتند و در سوگ مظلومیت اباعبدالله الحسین(ع) و اهل بیت ایشان به سر و سینه زده و اشک ماتم ریختند.

در این روز مساجد، حسینیه ها و هیئت‌های مذهبی در کنار امامزادگان و بقاع متبرکه، میزبات ارادتمندان و عاشقانی بود که از نقاط دور و نزدیک خود را به مجالس عزای حسینی رسانده بودند تا نسبت به شهدای کربلا ادای احترام کنند.

محمدضیایی یکی از عزاداران حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران جویباران گفت: امروز همه مردم از اعماق وجود عزادار امام حسین(ع) هستند و ارادت خود را به سیدوسالار شهیدان نشان می‌دهند.

کربلایی علی صفری با محاسن سفید و قدی خمیده در گوشه‌ای از خیابان در حال سینه‌زنی بود که به خبرنگار ما گفت: هدف امام حسین(ع) از قیام امربه معروف‌و‌نهی از منکر بود امیدوارم در جامعه ما نیز این هدف به خوبی پیگیری شود.

صفری با انتقاد از بدحجابی درجامعه خاطرنشان کرد: متأسفانه وضعیت حجاب در کشور و در شهرهای ما مناسب نیست و الان نیز که شاهد هستید وضعیت حجاب در همین جمع نیز متأسفانه خوب نیست.

قاسم رجبی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با بیان این که شیعیان جهان دراین روزها عزادار مظلوم ترین شهید دنیا هستند گفت: امنیت و عزت امروز ایران اسلامی مرهون خون مطهر شهدایی است که پرورش یافته مکتب عاشوا هستند.

سینا کریمی یکی دیگر از جوانان عزادار حسینی به خبرنگار ما گفت: امام حسین(ع) در حادثه عاشورا یک دانشگاه تأسیس و مفاهیمی نظیر مقاومت، ایستادگی، شجاعت، صبر، ایمان، توکل، ظلم ستیزی، برائت و غیره را تدریس کرد.

وی افزود: عزاداری سید و سالار شهیدان باید همراه با افزایش درک و آگاهی باشد، به طوری که باید در کنار شور حسینی، شعور حسینی نیز ایجاد شود.

دیدگاه شما در مورد : وضعیت حجاب در کشور و در شهرهای ما در تضاد با هدف امام حسین(ع) است/ عزاداری سید و سالار شهیدان باید با افزایش درک و آگاهی باشد

وضعیت حجاب در کشور و در شهرهای ما در تضاد با هدف امام حسین(ع) است/ عزاداری سید و سالار شهیدان باید با افزایش درک و آگاهی باشد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS