امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 19:07:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3159

تاریخ انتشار : 07/12/1392 - 13:11

اختصاصی / حاتم نژاد در کارگروه کشاورزی جویبار خبر داد:

آغاز مراحل زهکشی زمین های کشاورزی از سال آینده

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار گفت: طرح مطالعاتی زهکشی زمین های کشاورزی به پایان رسیده است و انشاالله از سال 93 اجرایی خواهد شد.

آغاز مراحل زهکشی زمین های کشاورزی از سال آینده

به گزارش خبرنگار جویباران، سلیمان حاتم نژاد در کارگروه کشاورزی شهرستان جویبار به پتانسیل بالای کشاورزی این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: شهرستان جویبار با دارا بودن 21 هزار از اراضی کشاورزی و کشت سالانه 200 هزار تن محصولات کشاورزی یکی از شهرستان های مؤفق در زمینه کشاورزی می باشد.

وی با بیان اینکه ضریب کشت کشاورزی در جویبار بسیار بالا است، افزود: با تولید بسیار زیاد محصولات کشاورزی در جویبار ضریب کشت تولیدات کشاورزی در این شهرستان دو برابر میانگین ضریب کشت کشور می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار از افزایش کشت دوم در این شهرستان خبر داد و عنوان کرد: ما در سال 92 چیزی در حدود 13 هزار هکتار کشت دوم در شهرستان جویبار داشته ایم.

وی یکی از طرح های سازمان جهاد کشاورزی را نظارت بر عملکرد فرآیند کاشت، داشت وبرداشت عنوان کرد و گفت: برای نظارت بر عملکرد کشاورزی شهرستان با یک بخش خصوصی قراردادی را منعقد کردیم که بر اساس آن یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی جویبار تحت نظارت قرار میگیرد.

حاتم نژاد همچنین از جذب 30 درصد از تسهیلات منابع ملی برای بخش کشاورزی شهرستان نیز خبرداد.

وی مسئله زهکشی در اراضی کشاورزی جویبار را بسیار مهم دانست و افزود: با توجه به قراردادها و مطالعاتی که سازمان آب و خاک در سطح استان و شهرستان انجام داده است طرح زهکشی زمین های کشاورزی از سال 93 اجرایی خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار همچنین از یکپارچه سازی 100 هزار هکتار از اراضی استان خبر داد و افزود: از این 100 هزار هکتار، شش هزار هکتار مربوط به شهرستان جویبار می باشد که در آینده ای نزدیک اجرایی خواهد شد.

وی خسارت های ناشی از بارش سنگین برف در شهرستان جویبار را بسیار کمتر از شهرستان های دیگر استان عنوان کرد و گفت: کشاورزان برای جلوگیری از خسارات باید محصولات و زمین های کشاورزی خود را بیمه کنند.

حاتم نژاد در خصوص بیمه محصولات کشاورزی گفت: کلاس های متعددی برای بیمه باغ ها و محصولات کشاورزی اجرا شده است که متاسفانه تا به امروز در زمینه بیمه باغ ها استقبال خوبی صورت نگرفته است.

وی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم کلیه باغ های شهرستان جویبار را بیمه کنیم در خسارت ها و بحران های آینده دیگر دچار مشکل نخواهیم شد.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : آغاز مراحل زهکشی زمین های کشاورزی از سال آینده

آغاز مراحل زهکشی زمین های کشاورزی از سال آینده

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS