امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 22:34:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31569

تاریخ انتشار : 19/07/1395 - 10:47

یادداشت:

عوام‌فریبی برخی مدیران مجتمع‌های گردشگری ساحلی شهرستان جویبار در ماه محرم

برخی از مجتمع‌های گردشگری جویبار که تا قبل از ماه محرم سرگرم برگزاری پارتی‌های شبانه بودند، این روزها به‌منظور تطهیر خود تدابیر به‌ظاهر هوشمندانه‌ای را در پیش گرفتند.

عوام‌فریبی برخی مدیران مجتمع‌های گردشگری ساحلی شهرستان جویبار در ماه محرم

یادداشت/ کوروش غفاری چراتی-روزنامه نگار، برخی از مجتمع‌های گردشگری ساحلی شهرستان جویبار که تا همین روزهای قبل از ماه محرم  سرگرم برگزاری مراسم‌های به‌اصطلاح عروسی و پارتی‌های شبانه بودند و به‌واسطه عدم رعایت شئون اسلامی و اخلاقی چندین بار از سوی دستگاه‌های مسئول مورد تذکر و توبیخ قرار گرفتند، این روزها به‌منظور تطهیر خود  تدابیر به‌ظاهر هوشمندانه‌ای را در پیش گرفتند که برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان  آن‌هم با حضور چهره‌های خاص منطقه و نه توده مردم ساکن روستاهای اطراف که شیفتگان واقعی امام حسین (ع) هستند، از این جمله است. آنچه مسلم است در نگاه نخست آدمی با دیدن این صحنه‌ها به یاد مظلومیت حضرت امام حسین (ع) می‌افتد. امام رئوفی که بعد از 1400 سال هنوز عده‌ای از مظلومیت او این‌گونه سوءاستفاده می‌کنند. آیا واقعاً برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در مکانی که هیچ سنخیتی با این‌گونه مراسم ندارد و در طرح کاربری آن نیز برای برگزاری چنین مراسمی هیچ‌گونه تعریفی نشده و از منظر افکار عمومی نیز قابل‌پذیرش و باور نیست، عقلانی است؟

آنچه مسلم است کسی با برگزاری این‌گونه مراسم آن‌هم برای سرور و سالار شهیدان نه‌تنها مخالف نیست بلکه به اعتقاد نگارنده باید دست و پای بانیان چنین مراسماتی را بوسید که در راستای این فریضه ارزشمند هزینه می‌کنند. اما پرسش اساسی در این زمینه آن است که آیا نباید در برگزاری این‌گونه برنامه‌ها  شأنیت و جایگاهی که قرار است میزبان مراسم باشد رعایت شود؟ آیا شایسته است در هر فضایی نظیر تالار عروسی و یا مجتمع گردشگری ساحلی مراسم عزاداری امام حسین(ع) را برگزار کرد؟ سخن صریح در این مقوله آن است که اگر نیت خیری در برگزاری این‌گونه مراسم وجود داشت، برگزارکنندگان آن می‌توانستند مراسم را در مسجد و حسینیه روستای مجاور مجتمع مزبور که تنها 100 متر با آن فاصله‌دارند برگزار نمایند تا هم شأنیت و جایگاه برگزاری مراسم رعایت شود و هم در ماهیت و چرایی برگزاری این مراسم مردم و مدعوین دچار تردید و تشکیک نمی‌شدند. امر بسیار مهمی که انتظار می‌رود مسئولان شهرستان جویبار بیشتر به آن اهتمام داشته باشند. 

شایان ذکر است هیچ از یک از مسئولان شهرستان دراین مراسم شرکت نکردند.

دیدگاه شما در مورد : عوام‌فریبی برخی مدیران مجتمع‌های گردشگری ساحلی شهرستان جویبار در ماه محرم

عوام‌فریبی برخی مدیران مجتمع‌های گردشگری ساحلی شهرستان جویبار در ماه محرم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS