امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 14:32:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 3156

تاریخ انتشار : 06/12/1392 - 20:02

اختصاصی / در کارگروه اشتغال شهرستان جویبار عنوان شد:

افخمی:مدیران دغدغه اشتغال زایی ندارند/اسلامی:بیش از تعهد شغل ایجاد شد/حاتم نژاد:تولید محصولات کشاورزی ما بیشتر از میانگین کشوری است

دومین کارگروه اشتغال شهرستان جویبار عصر امروز برگزار شد.

افخمی:مدیران دغدغه اشتغال زایی ندارند/اسلامی:بیش از تعهد شغل ایجاد شد/حاتم نژاد:تولید محصولات کشاورزی ما بیشتر از میانگین کشوری است

به گزارش خبرنگار جویباران، افخمی معاون فرمانداری جویبار در کارگروه اشتغال این شهرستان به موضوع بیکاری در بین جوانان اشاره کرد و گفت: ایجاداشتغال باید یکی از دغدغه های مدیران قرار بگیرد.

وی افزود : ما در شهرستان مشکل اعتباری نداریم بلکه برنامه ریزی ها درست نیست و مدیریت ها ضعیف است.

افخمی ضمن تشکر از سپاه ناحیه جویبار تصریح کرد: باید دست بسیجیان شهرستان جویبار را بوسید زیرا کارهایی که بسیج سازندگی در زمینه اقتصاد مقاومتی انجام داده است از سر دلسوزی بوده و همه کارها نیز از اعتبارات داخلی سپاه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت با سواد شهرستان جویبار نسبت به شهرستان های دیگر بسیار بیشتر است عنوان کرد: متاسفانه ما در زمینه های مختلف طرح و برنامه مناسبی نداریم به همین دلیل نمیتوانیماز ظرفیت های موجود به خوبی استفاده کنیم.

معاون فرماندار جویبار در پایان خاطر نشان کرد: دستگاه های اجرایی بر طبق منابع در دسترس وهمچنین اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ورود بیشتری در زمینه اشتغال زایی داشته باشند.

بیش از تعهد انجام شده شغل ایجاد شده است

رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی جویبار در کارگروه اشتغال این شهرستان سهمیه تعهد اشتغال شهرستان را بیش از یک هزار نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون یکهزار و 369 شغل توسط 16 دستگاه اجرایی جویبار ایجاد شد.

وی ادامه داد: بیش از 21 درصد از سهمیه تعهد اشتغال درجویبار شغل ایجاد شد.

علی اسلامی بیشترین اشتغال ایجاد شده را به ترتیب در بخش های کشاورزی ، صنعت و معدن و کمیته امداد امام خمینی اعلام کرد و گفت: دراین بخش ها به ترتیب 526 ، 317 و 217 نفر اشتغال ایجاد شد.

وی افزود: مسوولان دستگاه های اجرایی شهرستان باید نسبت به تکمیل اطلاعات فردی افرادی که مشغول به کار شده اند در سامانه رصد اقدام کنند.

جویبار دو برابر بیشتر از میانگین کشوری محصولات کشاورزی تولید می کند

مدیر جهاد کشاورزی جویبار در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان ضریب کشت محصولات کشاورزی در جویبار را دوبرابر میانگین کشوری اعلام کرد و افزود: 21 هزار و 500 هکتار زمین زراعی و باغی در این شهرستان وجود داردکه با احتساب کشت چندین باره این رقم به حدود 28 هزار هکتار افزایش می یابد .

وی افزود : به لحاظ کیفیت بالای زمین کشاورزی ، مدیریت کشت و تلاش کشاورزان ، چندین بار کشت محصولات کشاورزی در این زمین ها انجام می شود که به افزایش بهره وری اراضی منتهی خواهد شد.

سلیمان حاتم نژاد تولید 70 نوع محصول زراعی و باغی را از جمله ظرفیت های بالای بخش کشاورزی شهرستان برشمرد و گفت: سالانه 200هزار تن محصولات کشاورزی دراین شهرستان تولید و وارد چرخه بازار مصرف کشور می شود .

وی از جذب 30 درصد اعتبارات کارگروه کشاورزی مازندران در جویبار خبرداد و خاطرنشان کرد: از اعتبار یک هزار میلیارد ریالی این کارگروه در مازندران 300 میلیارد ریال آن در بخش های کشاورزی جویبار جذب شده است.

این مسئول کشاورزی در پایان از تخصیص 15 میلیارد ریال اعتبار مکانیزاسیون ادوات کشاورزی به جویبار در سال جاری خبر داد و آن را گامی موثر برای ارتقای تولید محصولات کشاورزی شهرستان برشمرد.

خودکفایی 40 مددجوی جویباری با پرداخت تسهیلات

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) جویبار در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان گفت : خودکفایی با پرداخت تسهیلات و اشتغال زایی از جمله اهداف و برنامه های این نهاد حمایتی از محرومان است.

وی افزود : براساس نوع طرح اشتغال زایی افراد، تسهیلات از 30 میلیون به بالاتر پرداخت می شود.

ناصر اسکندری با اشاره به اینکه یک هزار و 815 خانوار و سه هزار و 287 نفر زیر پوشش حمایت های دائم و موردی کمیته امداد شهرستان هستند ، گفت: پس از پرداخت تسهیلات به مددجویان ، سه سال بازده کاری و درآمدی آنان توسط کمیته امداد نظارت می شود.

وی ادامه داد : محقق شدن درآمد ماهانه پنج میلیون ریالی فاکتور خروج مددجویان از سامانه مستمری بگیران کمیته امداد است .

این مدیر کمیته امداد گفت : امسال 12 میلیارد ریال اعتبار اشتغال برای مددجویان کمیته امداد جویبار تخصیص یافت که تاکنون 66 نفر موفق به دریافت بیش از شش میلیون ریال از این اعتبار شدند.

پرداخت 500 میلیون تومان تسهیلات به 55 مددجو

رئیس اداره بهزیستی شهرستان جویبار هم از پرداخت بیش از پنج میلیاردریال تسهیلات اشتغال خانگی و خوداشتغالی در سال جاری خبرداد و گفت: این میزان تسهیلات به 55 مددجوی این نهاد پرداخت شد.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : افخمی:مدیران دغدغه اشتغال زایی ندارند/اسلامی:بیش از تعهد شغل ایجاد شد/حاتم نژاد:تولید محصولات کشاورزی ما بیشتر از میانگین کشوری است

افخمی:مدیران دغدغه اشتغال زایی ندارند/اسلامی:بیش از تعهد شغل ایجاد شد/حاتم نژاد:تولید محصولات کشاورزی ما بیشتر از میانگین کشوری است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS