امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 03:44:17
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31525

تاریخ انتشار : 15/07/1395 - 09:38

بیش از ۳۰۰ کاروان در ایام عاشورا به عتبات مشرف می‌شوند

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت گفت: از روز شانزدهم روزانه حدود ۱۰۵ کاروان برای عتبات اعزام خواهیم داشت یعنی روزانه حدود ۴۵۰۰ زائر از مرز عبور می کنند.

به گزارش جویباران، مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق، با بیان اینکه اعزام های روزهای شانزدهم، هفدهم و هجدهم مهرماه با افزایش صد در صدی نسبت به روزهای عادی برنامه ریزی شده است، گفت: از روز شانزدهم روزانه حدود ۱۰۵ کاروان برای عتبات اعزام خواهیم داشت یعنی روزانه حدود ۴۵۰۰ زائر و در این سه روز از بیش از ۱۳۰۰۰ زائر از مرزهای زمینی و هوایی استقبال خواهیم کرد.

محمد جواد دانشیار افزود: در این راستا مسئولین شرکت شمسا به گونه ای برنامه ریزی نموده اند تا برای بیش از سیصد کاروان که طی سه روز به عتبات عالیات وارد می شوند بهترین و مناسب ترین ساختمان های موجود را اجاره کنند.

زائرین در صورت تمایل و شرایط مناسب امنیتی به سامرا اعزام می شوند

وی همچنین با اشاره به تمایل زائرین برای سفر به سامرا گفت: با امکاناتی که شرکت شمسا فراهم نمود موضوع سفر زیارتی سامرا در دستور کار دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق قرار گرفت.

دانش یار افزود: در این راستا با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق و شورای امنیت ملی از فروردین تا نیمه خرداد، تردد ده دستگاه اتوبوس به صورت روزانه جهت حضور در سامرا اجرایی شد.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق افزود: با افزایش پوشش امنیتی این تردد به بیست و بعد به سی دستگاه اتوبوس افزایش یافت و از ایام عرفه بنا شد که هر کدام از کاروان ها که مشتاق باشند به سامرا اعزام شوند.

وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل، از ایام عرف تاکنون به هر کاروانی که تقاضای حضور در سامرا را داشته است، پاسخ مثبت داده ایم و برخی روزها تا هشتاد پنج کاروان را به سامرا اعزام کرده ایم.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق در پایان گفت: به شرط وجود شرایط امنیتی مناسب، امیدواریم زائرینی که تاسوعا و عاشورا در کربلای معلی حضور دارند و تمایل دارند به سامرا اعزام شوند.

دیدگاه شما در مورد : بیش از ۳۰۰ کاروان در ایام عاشورا به عتبات مشرف می‌شوند

بیش از ۳۰۰ کاروان در ایام عاشورا به عتبات مشرف می‌شوند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS