امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 04:13:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31378

تاریخ انتشار : 09/07/1395 - 19:40

اولین همایش سراسری آکروباسی ورزش‌های هوایی کشور در جویبار

اولین همایش سراسری آکروباسی ورزش‌های هوایی کشور در جویبار گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و یادواره خلبانان شهید در ساحل چپکرود برگزار شد.

اولین همایش سراسری آکروباسی ورزش‌های هوایی کشور در جویبار

جوادمژده رییس هیئت ورزش‌های هوایی شهرستان جویبار در این رابطه به خبرنگار جویباران گفت: دومین همایش بزرگ ورزش‌های هوایی کشور گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و یادواره خلبانان شهید با حضور حدود پنچاه ورزشکار نخبه آکروباسی از ده استان کشور درشهرستان جویبار برگزار شد.

وی ادامه داد: این همایش که قرار بود در سه روز برگزار شود کار عملیاتی و پروازها در روز چهارشنبه با سقوط آزاد اساتید بزرگ بیس جامپ و مانورهای آکروباسی خلبان های مرد وزن دعوت شده برگزارشد.

رییس هیئت ورزش‌های هوایی جویبار تصریح کرد: روز پنج شنبه  بدلیل شرایط نامساعد جوی از انجام پرواز صرف نظر شده و به مباحث تئوری و کارگاه ریپک نمودن کمکی پرداخته شد.

مژده به بروز حادثه‌ای در این دوره اشاره و عنوان کرد: با توجه به اخطارهای مکرر و بریفینگ قبل مسابقه توسط برگزار کنندگان و اساتید فن، مقرر شد تمامی مانورها، در ارتفاع صد متر پایان پذیرد اما بدلیل عدم اجرای فرامین عنوان شده قبل عملیات و اصرار یکی از خلبان‌ها، برای ادامه مانور در ارتفاع زیر صدمتر با سطح آب برخورد کرده ومصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

وی با گلایه از نبود اورژانس در مکان تمرین‌ها گفت: دوره‌های امنیت پرواز و آکروباسی بدلیل ماهیت فعالیت‌ها دارای خطر سقوط بوده که در این گونه مسابقات و همایش‌ها حضور اورژانس و هلال احمر بسیار ضروری است اما با توجه به مراجعه حضوری به هلال احمر شهرستان متأسفانه موفق به هماهنگی با این نهاد برای آمبولانس نشدیم چرا که شهرستان جویبار دارای یک دستگاه امبولانس بوده و آن هم در جاده مستقر است، هرچند با وجود سانحه مذکور طی 10 دقیقه امبولانس در محل حاضر گشت که جا دارد از احمدیان، الیاسی، مدانلو و پرسنل زحمت کش بیمارستان عزیزی تشکر و قدردانی کنم.

مژده در پایان از دفتر امنیت و انتظامی استانداری، دفتر عملیات پرواز فرودگاه ساری، هلال احمر، پدافند نیروی هوایی و گروه اکروباسی اکرونالین تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است پیش از این نیز نخستین دوره کشوری آموزش و ارزیابی علمی خلبانان پاراموتور در شهرستان جویبار برگزار شد.

دیدگاه شما در مورد : اولین همایش سراسری آکروباسی ورزش‌های هوایی کشور در جویبار

اولین همایش سراسری آکروباسی ورزش‌های هوایی کشور در جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS