امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 14:34:57
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31365

تاریخ انتشار : 08/07/1395 - 20:31

فرمانده انتظامی شهرستان‌جویبار در نشست خبری عنوان کرد

رسانه‌ها بازوی توانمند پلیس در جامعه/ افزایش ضریب امنیت در شهرستان / پلمپ 200قهوه‌خانه غیرمجاز در جویبار

فرمانده انتظامی شهرستان‌جویبار گفت: در شش‌ماه نخست امسال 2000هزار تماس با مرکز فوریت 110 پلیس شهرستان انجام شده که 1800مورد آن به انجام عملیات و حضور مأموران منتهی شد که این نشان از مشارکت بالای مردم با نیروی‌انتظامی است.

رسانه‌ها بازوی توانمند پلیس در جامعه/  افزایش ضریب امنیت در شهرستان / پلمپ 200قهوه‌خانه غیرمجاز در جویبار

به گزارش خبرنگار جویباران،اکبر درویشی در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته ناجا در جمع خبرنگاران گفت: نظم و امنیت از مبانی مهم و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و مشارکت مردمی در تأمین امنیت از مصادیق مشارکت در توسعه ملی است.

وی نیروی انتظامی را حافظ مال، جان و امنیت مردم و پاسدار دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست.

فرمانده انتظامی شهرستان‌جویبار با بیان این‌که امنیت امروز را مدیون خون شهدای هشت سال دفاع مقدس هستیم گفت: امروز نیز روزانه یک شهید در راه تأمین امنیت این مرز و بوم تقدیم می‌شود.

درویشی به نقش رسانه‌ها در کاهش جرائم اجتماعی اشاره و عنوان کرد: رسانه‌ها به عنوان بازوی توانمند پلیس علاوه بر نقش آموزشی، تأثیر فراوانی بر افکار و مشارکت عمومی در تعامل با پلیس دارند.

وی به برنامه‌های نیروی انتظامی‌جویبار در هفته ناجا اشاره کرد و گفت: برگزاری صبحگاه مشترک، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، برپایی نمایشگاه دستاوردهای نیروی انتظامی شهرستان از جمله برنامه‌های این هفته است.

فرمانده نیروی انتظامی جویبار افزود: دراین هفته ساختمان جدید ستاد نیروی انتظامی‌جویبار با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان درهفته نیروی انتطامی افتتاح می شود.

درویشی هدف پلیس را افزایش احساس امنیت و آرامش روانی مردم دانست‌و‌گفت: مردم با آمار‌و‌ارقام احساس امنیت نمی‌کنند بلکه آن‌ها باید امنیت را حس کنند و نیروی انتظامی به دنبال این هدف است.

وی از افزایش ضریب امنیت در شهرستان خبرداد و گفت: در سال جاری نسبت به سال گذشته 98/3 درصد افزایش کشف اموال مسروقه داشته‌ایم و حدود 250 نفر از سارقان در این رابطه دستگیر و روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی‌جویبار علت بروز جرائم و سرقت‌ها را در شهرستان قهوه‌خانه‌ها دانست‌و‌افزود: قهوه‌خانه‌ها مکانی برای گردهمایی افراد معلوم الحال شده که سبب بروز جرائم و معضلات اجتماعی می‌شوند.

درویشی ادامه داد: از 250 قهوه خانه موجود در شهرستان، 200مورد آن بدون مجوز بوده که با همکاری دستگاه قضا پلمپ و تعطیل شد.

وی به نقش مردم در برخورد با متخلفین اشاره و عنوان کرد: بسیاری از تخلفات و جرائم در سطح جامعه توسط مردم اطلاع‌رسانی می‌شود و تعامل مردم با پلیس از وقوع بسیاری از جرائم پیشگیری کرده‌است.

فرمانده انتظامی‌جویبار افزود: در شش‌ماه نخست امسال 2000هزار تماس با مرکز فوریت 110 پلیس شهرستان انجام شده که 1800مورد آن به انجام عملیات و حضور مأموران منتهی شد که این نشان از مشارکت بالای مردم با نیروی‌انتظامی است.

درویشی از افزایش 85درصدی دستگیری سارقان خبرداد و گفت: دستگیری سارقان در امسال نسبت به سال گذشته دوبرابر شد.

وی افزود: 92 درصد اموال مسروقه مردم پس از کشف و دستگیری باز گرداننده شد.

فرمانده انتظامی‌جویبار از دستگیری 860نفر از متخلفان اخلاقی، مالی و قاچاق کالا خبرداد و اظهار داشت:کالاهای قاچاق کشف شده شامل باتری، پتو، لوازم خانگی، سیگار خارجی و سوخت موتورسیکلت بالای 300سی سی بوده‌است.

درویشی به کشف موادمخدر در شهرستان اشاره‌کرد و گفت: با تلاش پلیس مبارزه با مواد‌مخدر شهرستان و استان 77کیلوگرم انواع مخدر در جویبار کشف و ضبط شد.

وی افزود: در شب گذشته نیز 15کیلوگرم تریاک و گراس که توسط باندی متعلق به شرق استان که به صورت ماهرانه ای در خودرو جاساز کرده بودند کشف و 4سوداگر مرگ دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی‌جویبار همچنین با بیان این که سرقت کابل برق در شهرستان در سال جاری فقط یک مورد بود بیان کرد: در سال گذشته 8تن کابل برق در جویبار به سرقت رفت اما در سال جاری کاهش چشمگیری داشت.

درویشی مجموعه نیروی انتظامی را تنها نهادی دانست که در 24ساعت شبانه‌روز در حال تلاش و مورد استقبال شهروندان است که این یک افتخار ارزشمند برای مجموعه انتظامی محسوب می‌شود.

وی گفت: به مناسبت هفته ناجا رفع توقیف کلیه وسایل نقلیه توقیف شده در پارکینگ تسهیل خواهد شد.

فرمانده انتظامی‌جویبار در پایان از زحمات همکاران پلیس در کشور به ویژه شهرستان جویبار که در تأمین امنیت تلاش می کنند تشکر و قدردانی کرد.      

دیدگاه شما در مورد : رسانه‌ها بازوی توانمند پلیس در جامعه/ افزایش ضریب امنیت در شهرستان / پلمپ 200قهوه‌خانه غیرمجاز در جویبار

رسانه‌ها بازوی توانمند پلیس در جامعه/  افزایش ضریب امنیت در شهرستان / پلمپ 200قهوه‌خانه غیرمجاز در جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS