امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 03:53:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31358

تاریخ انتشار : 06/07/1395 - 22:52

پرهیزمداحان از پرداختن به حواشی /دشمن به دنبال تحریف اسلام است / نباید چهره اوقاف را بد به مردم معرفی کرد

همایش ائمه جماعات و هیئت امناء مساجد و فرماندهان پایگاه مقاومت محلات شهرستان جویبار برگزار شد.

پرهیزمداحان از پرداختن به حواشی /دشمن به دنبال تحریف اسلام است / نباید چهره اوقاف را بد به مردم معرفی کرد

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلی‌زاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در همایش ائمه جماعات و هیئت امناء مساجد و فرماندهان پایگاه مقاومت محلات شهرستان جویبار به اشعار مداحان در ماه محرم اشاره کرد و گفت: مداحان به شعرها و آهنگ و محتوای شعرها دقت کنند و اشعار مناسبی را برای ایام عزاداری محرم انتخاب کنند.

وی ادامه داد: مداحان از پرداختن به حواشی و بحث‌های غیرتخصصی خودداری کنند.

امام جمعه جویبار به نقش روحانیون در مراسم روضه‌خوانی محرم اشاره و عنوان کرد: روحانیون می‌توانند با آشکار کردن قیام و اصل هدف امام حسین(ع) در هدایت درست مردم نقش مهمی داشته باشند.

نادعلی‌زاده افزود: واعظان در منابر به سخنان و منویات مقام معظم رهبری در مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و.. نیز اشاره کنند.  

وی گفت: باید جوانان را به سمت مساجد تشویق کنیم و در مساجد بیشتر در مورد جوان، ویژگی‌ها و مشکلات و مسائل آنان حرف زده شود تا جوان مساجد را محل امن و قابل اعتمادی برای خود بداند.  

اکبر درویشی فرمانده انتظامی شهرستان جویبار در این جلسه با بیان این که دشمن در حال تحریف باور و اعتقادات ما است اظهار داشت: دشمنان اسلام و ایران از تحریف سخنان امام گرفته تا واقعه عاشورا همواره در حال توطئه و برنامه‌ریزی برای سست کردن اعتقاد و ایمان مردم هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه گاهأ شاهدیم برای مراسمی از واعظین غیر بومی با هزینه‌های زیادی استفاده می‌کنند در حالی که در شهرستان جویبار از علما و روحانیون برجسته‌ای برخورداریم.

حجت الاسلام اسماعیل مهری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار گفت: برخی از تکایا و مساجد شهرستان هنوز هیئت امنا خود را به اوقاف معرفی نکردند.

وی افزود: از هیئت امنا می خواهیم موقوفات منطقه خود را در اداره اقاف ثبت کنند تا موقوفات در مکان صحیح آن استفاده شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار تصریح کرد: تمام مساجد و تکایا باید سند دار و از حالت بنچاقی به صورت تک برگی درآیند تا از حمایت اوقاف برخوردار شوند.

مهری به قطع گاز اماکن مذهبی اشاره کرد و گفت: اداره گاز در حال اجرای قانون است و این قانون است که مشکل دارد.

وی ادامه داد: اماکن مذهبی از پرداخت حق مصرف ماهیانه معاف هستند اما باید آبانماه یا عوارض و مالیات را پرداخت کنند و یا آشپزخانه‌های کنار این اماکن معاف از پرداخت نیستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار در پایان گفت: نباید چهره اوقاف را بد به مردم معرفی کرد زیرا اوقاف به جز خدمت به مردم کار دیگری نمی‌کند.

دیدگاه شما در مورد : پرهیزمداحان از پرداختن به حواشی /دشمن به دنبال تحریف اسلام است / نباید چهره اوقاف را بد به مردم معرفی کرد

پرهیزمداحان از پرداختن به حواشی /دشمن به دنبال تحریف اسلام است / نباید چهره اوقاف را بد به مردم معرفی کرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS