امروز یکشنبه 01 بهمن 1396
ساعت 14:02:37
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31356

تاریخ انتشار : 06/07/1395 - 22:28

حجتی دستور بررسی واردات گندم در زمان ممنوعیت را داد

وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به واردات گندم در زمان ممنوعیت گفت: افرادی که در حال طی فرایند واردات بودند با ممنوعیت مواجه شده‌اند که مشکل آنها را برطرف می‌کنیم. اما اجازه سوء استفاده برخی را نمی‌دهیم و موارد را به صورت مورد به مورد بررسی می‌کنیم.

به گزارش جویباران، محمود حجتی امروز در حاشیه نشست دوجانبه شیلات ایران و نروژ در پاسخ به این سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر این که چرا ستاد تنظیم بازار دستور شما را در رابطه با ممنوعیت واردات برنج خارجی در زمان مشخص شده نقض کرد و اجازه واردات گندم‌های دپو شده در گمرک را صادر کرد اظهار داشت: به دنبال ایجاد چالش در دولت نباشیم. پیش‌بینی ما این بوده که تولید گندم در سالجاری مناسب باشد به طوری که در سال‌های دولت فعلی هر ساله بر میزان تولید گندم اضافه شده است.

وی افزود: براساس این امر در سال گذشته پیش‌بینی افزایش تولید گندم و دست‌یابی به رقم تولید بیش از 10 هزار تن را داشتیم که امر باعث شد ابلاغ کنیم که از تاریخ 3 بهمن سال 1394 دیگر نیازی به واردات و ثبت سفارش آن وجود ندارد. 

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اتفاقاتی که در بازار رخ داده به خاطر مسائل پیشروی فرایند خرید است. 

حجتی برای توضیح بیشتر اضافه کرد: افرادی در حال واردات گندم به کشور بودند که با ممنوعیت واردات توسط ما مواجه شدند و باید اذعان داشت جلوی محموله‌ای که در حال خریداری بوده است نمی‌شود گرفت. 

* منظور من از ممنوعیت واردات گندم میلیون تنی بود

وی با بیان این که از طریق ثبت سفارش جلوی واردات گندم را می‌گیریم گفت: در مواردی نیز ممکن است سوء استفاده‌هایی از این امر صورت گیرد که آنها را بررسی می‌کنیم و این موارد را به صورت یک به یک بررسی می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: این ارقام در سطحی کلان و بالایی نیستند و ما وقتی می‌گوییم گندم نباید در سالجاری به کشور وارد شود یعنی به صورت میلیون تنی نباید بیاید. 

حجتی در پایان گفت: اگر محموله‌ای که صاحب آن واقعاً مقصر نبوده است و به میزان 10 هزار تن تا 20 هزار تن وارد کرده باشد بنده معتقدم که باید مسائل وی را حل کرد، اما برخی به دنبال سوء استفاده هستند که با آنها برخورد می‌شود.

دیدگاه شما در مورد : حجتی دستور بررسی واردات گندم در زمان ممنوعیت را داد

حجتی دستور بررسی واردات گندم در زمان ممنوعیت را داد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS