امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 06:04:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31349

تاریخ انتشار : 07/07/1395 - 03:18

آغاز برداشت نارنگی در مازندران/نارنگی مازندران را سبز مصرف کنید اقتصادي

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از آغاز برداشت نارنگی در استان خبرداد و گفت: این نوع نارنگی با عنوان پیش رس به مازندران تعلق داشته و بهتر است به رنگ سبز مصرف شود.

به گزارش جویباران، محمد تقی شکوهی اظهار کرد: برداشت نارنگی پیش‌رس از اواخر شهریورماه شروع شد و تا کنون 10 درصد از نارنگی‌های پیش‌رس سطح استان برداشت شده است.
وی با بیان اینکه میزان تولید نارنگی‌های پیش‌رس 110 هزار تن در استان است، افزود: این نوع نارنگی تا پایان مهرماه برداشت می شود.
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: در مهرماه هیچ جای کشور تولید مرکبات ندارد و مازندران در مهرماه مرکبات کشور را تامین می‌کند؛ لازم است همه مردم بدانند نارنگی پیش رس مازندران با وجود رنگ سبز دارای مزه شیرین است و بهتر است از این نوع نارنگی با پوست سبز استفاده کنند.
وی با بیان اینکه برخی عرضه کنندگان نارنگی به خاطر مشتری پسند بودن و یا سفارش مراکز توزیع نارنگی سبززدایی می‌کنند، افزود: وجود رنگ هیچ ضرری به حال مصرف کننده ندارد و رنگ های مورد استفاده مجاز بوده اما اگر مردم نارنگی پیش رس را با همان پوست سبز استقبال کنند، ماندگاری بیشتری دارد.
شکوهی با اشاره به اینکه باید خوردن نارنگی پیش رس با رنگ سبز در جامعه فرهنگ سازی شود، اظهار کرد: نارنگی پیش رس چون قبل از تغییر رنگ شیرینی آن کامل می شود نیاز به سبززدایی ندارد و مراکز عرضه فقط به خواست مشتری سبززدایی می کنند.
وی افزود: برداشت نارنگی محلی یا(اونشو) تا پایان آبان ماه ادامه دارد و از اواخر ابان تا اوایل دی ماه برداشت پرتقال تامسون انجام می شود، امسال میزان تولید نارنگی محلی 44 هزار تن و پرتقال تامسون یک میلیون و 500 هزار تن است.
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: از اوایل دی ماه برداشت پرتقال توسرخ(خونی) آغاز می شود و تا پایان بهمن ماه ادامه داشته و میزان تولید این محصول نیز 300 هزار تن برآورد می شود.
وی عنوان کرد: 50 درصد مرکبات کشور را مازندران تولید می کند و این استان در مهرماه مرکبات کل کشور و در ماه های آبان به بعد با برداشت مرکبات جنوب مرکبات استان های شمالی را تامین می کند.

دیدگاه شما در مورد : آغاز برداشت نارنگی در مازندران/نارنگی مازندران را سبز مصرف کنید اقتصادي

آغاز برداشت نارنگی در مازندران/نارنگی مازندران را سبز مصرف کنید اقتصادي

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS