امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 00:33:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31271

تاریخ انتشار : 03/07/1395 - 09:29

هنوز در صنعت خودروسازی عقب هستیم/ کیفیت خوب محصول حق مردم است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز در مقایسه با کشورهایی که با ما صنعت خودروسازی را شروع کرده‌اند عقب هستیم.

به گزارش جویباران، عبدالله رضیان شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه بزرگ‌ترین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو در شمال کشور با بیان اینکه قائم‌شهر استعداد داشتن نمایشگاه بین‌المللی را داشت، اظهار کرد: این نمایشگاه تا حد زیادی جواب‌گوی نیاز مردم استان بوده است.

وی افزود: با وجود اینکه مجلس دهم طول عمرش زیاد نیست و سه ماه از آن می‌گذرد، دو جلسه با مجموعه مدیران شرکت ایران خودرو و سایپا در کمیسیون صنایع برگزار کردیم و با گزارشاتی که داده شد،نسبت به سال گذشته شرایط بهتر و مطلوب‌تر شده است.


نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های تولیدکنندگان مطالباتی است که از شرکت‌های بزرگ خودروسازی به‌ویژه سایپا و ایران خودرو دارند که تا حدودی شرایط رو به جلو است و کمیسیون صنایع به صورت جدی پیگیر موضوع است.

این مسؤول با بیان اینکه صنعت خودرو آسیب‌های زیادی دارد، افزود: امروز به دلیل رکودی که به وجود آمد همه بخش‌های صنعتی و تولیدی با آسیب روبه‌رو شد.

رضیان یکی از مهم‌ترین آسیب‌های موجود در صنعت را نقدینگی یا سرمایه در گردش صنعت‌گران و تولیدکنندگان دانست و گفت: دولت تلاش کرد تا 16 هزار میلیارد تومان را در این راه در اختیار تولیدکنندگان بگذارد و مازندران در رتبه نخست قرار دارد.

وی اظهار کرد: منابع کم است و تقسیم باید براساس عدالت باشد چرا که گاهی بانک‌ها نگرانی‌هایی ایجاد می‌کنند و از استاندار مازندران می‌خواهیم تا به طور مستیم نظارت داشته باشند و حمایت کنند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بانک‌ها نگران بازگشت سرمایه خود هستند ولی گاهی مضایقی را ایجاد می‌کنند که نگران‌کننده است و نظارت می‌تواند مؤثر باشد.

این مسؤول با بیان اینکه این منابع مالی نمی‌تواند همه مشکلات را در بخش تولید به‌ویژه تولید قطعه که قلب تپنده صنعت خودرو‌سازی است، برطرف کند، افزود: با توجه به اشتغال‌زا بودن این صنعت، مجلس دهم به‌صورت جدی حمایت می‌کند و از طرفی باید این نگاه را داشته باشیم که چشیدن کیفیت خوب محصول، حق مردم است و این نیاز به این دارد همه تلاش کنند.

رضیان تصریح کرد: هنوز در مقایسه با کشورهایی که با ما صنعت خودروسازی را شروع کرده‌اند عقب هستیم و باید به سمت تولید کیفی و فضای رقابتی برویم.

وی در پایان گفت: ظرفیت اشتغال بالایی در تولید قطعات در مازندران وجود دارد و ما باید تلاش کنیم این صنعت رو به جلو رود.

دیدگاه شما در مورد : هنوز در صنعت خودروسازی عقب هستیم/ کیفیت خوب محصول حق مردم است

هنوز در صنعت خودروسازی عقب هستیم/ کیفیت خوب محصول حق مردم است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS