امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 03:03:07
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31223

تاریخ انتشار : 29/06/1395 - 08:20

تفاوت تانک جدید روسیه با همه تانک‌ها +عکس

تانک جدید روسیه با نام " T-14" ( أرماتا) با نمونه‌های مشابه خود اختلاف اساسی دارد و احتمالا در نبرد، دشمن سرسختی خواهد بود.

به گزارش جویباران،مجلۀ The National Interest دربارۀ این جنگ افزار می نویسد: نسل های پیشین تانک های اتحاد شوروی و روسیه، از طراحی ساده و کاربری آسان برخوردار بودند اما " T-14"  به صورت کاملا متفاوت طراحی شده و با مجموعه ای از خصوصیات پیشرفته ای که در هیچ جای دیگر دنیا مشابه آن وجود ندارد، مجهز شده است.

 
 
تفاوت تانک جدید روسیه با همه تانک‌ها +عکس
 
تفاوت این تانک روسی با همۀ تانک های دیگر این است که به یک توپ خودکار با لوله ای صاف مجهز است که این نوع طراحی باعث می شود کابین سرنشین کاملا از مهمات جنگی جدا باشد.
علاوه بر این، تانک آرماتا از یک سپر سخت و چند لایه برخوردار است که هماهنگ با دفاع پویا و سیستم حفاظ فعال، عمل می کند که قادر است اهداف را منهدم کند یا از کار بیندازد. این سیستم همچنین دارای سیستم پارازیت انداز و رادار نوری برای کشف و تعقیب انواع اسلحه است.
گلوله های جدید هدایت شونده به تانک آمریکایی آبرامز این امکان را می دهد که هدف را در مسافت 12 هزار متری هدف قرار دهد، اما تانک های روسی هم به موشک های هدایت شونده ضد تانک  مجهز هستند و مسألۀ مهم در مقایسۀ این دو جنگ افزار در میدان جنگ، به این بستگی دارد که کدام یک زودتر دشمن را تشخیص می دهند و باید دید که دستگاه های هشدار دهنده در آرماتا چگونه عمل خواهد کرد.
 
مجلۀ The National Interest می نویسد: آرماتا مجهز به سیستم تأثیر بر دستگاه های الکترونیکی در موشک های مهاجم است که همین امر به آن اجازه می دهد از اصابت موشک های آمریکایی ضدزره TOW-2A  در امان باشند و حتی به سرنشینان خود این اجازه را می دهد که در حالی که موشک به سوی آن در حال پرواز است؛ تانک را به مکان جدیدی منتقل کنند.
 
از سوی دیگر، سیستم انهدام مستقیم که در این تانک روسی قرار دارد به سرنشینان این امکان را می دهد که TOW-2A را در حالی که به سوی آن پرواز می کند، هدف قرار دهند.
 
این مجله خاطرنشان می کند که تانک آرماتا مجهز به سیستم دفاع پویاست که تا حد زیادی احتمال شکافته شدن سپر تانک را کاهش می دهد و حتی اگر چنین سیستمی در تانک نبود باز هم بعید به نظر می رسد که موشک تاو بتواند لایه های جلویی تانک را بشکافد.
 
البته موشک تاو در صورتی که از بالا به تانک برخورد کند، می تواند به آن آسیب برساند؛ ولی سرنشینان آن سالم خواهند ماند و می توانند صحنه را به سلامت ترک کنند.
 
 
منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : تفاوت تانک جدید روسیه با همه تانک‌ها +عکس

تفاوت تانک جدید روسیه با همه تانک‌ها +عکس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS