امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 20:36:42
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31219

تاریخ انتشار : 29/06/1395 - 08:05

شریعتمداری: خروجی برجام ورودی داعش است

همایش «خسارت محض» با موضوع توقف روند امضای برجام‌های بعدی عصر امروز (یکشنبه) با حضور کارشناسان، نمایندگان سابق مجلس و جمعی از مسئولان و نیز دانشجویان دانشگاه‌های کشور برگزار شد.

به گزارش جویباران، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در این همایش، گفت: داستان پر ماجرای ما از هنگامی‌ آغاز شد که جمعی از دوستان آمریکا را از جایگاه شیطان بزرگ پایین آوردند و به جای یک رقیب سیاسی نشاندند.

 
وی افزود: شیطان قابل اعتماد نیست اما وقتی خود به یک رقیب سیاسی تبدیل شود می‌توان با آن به مذاکره نشست و به نتایج مذاکره هم دل بست. در چنین حالتی است که اتفاقات بعدی رخ خواهد داد. وقتی چنین شد این رقیب بعدها ممکن است به شریک هم تبدیل شود. 
وی افزود: دوستان ما توصیه حکیمانه امام (ره) را که فرمود: «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» را فراموش کردند یا بهتر است بگوییم کنار گذاشتند. اما نظر امام فراموش شدنی نبود. نظر امام سکه رایج بود و سکه رایج را نمی‌توان کنار گذاشت. مگر اینکه سکه تقلبی زد. 
 
شریعتمداری ادامه داد: به همین دلیل گفتند امام هم معتقد به ادامه شعار مرگ بر آمریکا نبود. بعد چون عاشورا همه چیز ما بود گفتند شعار عاشورا هم مذاکره بوده است و عجیب است که از دست ردی که حضرت عباس بر سینه شمر زد درس نگرفتند. 
مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: امروز آمریکا در برخورد با ما از ترفند غرق مصنوعی استفاده می‌کند این ترفند حالتی است که احساس می‌کنیم داریم غرق می‌شویم و در این حالت سعی می‌کنیم به هر دستاویزی برای نجات چنگ بزنیم. اگر کسی را به این حالت بیاندازند گام به گام به سمت هلاکت می‌رود. 
 
وی تاکید کرد: برجام هم همین گونه است برجام نهایتا به تعبیر خود آقایان دستاوردش هیچ بود. البته به نظر ما خسارت محض بود. در برجام آنچه می‌پنداشتند و آنچه تحقق پیدا کرد در دو نقطه مقابل قرار داشت. 
 
شریعتمداری ادامه داد: در بحث برجام حتی آب خوردن ما را هم به تهدید ربط دادند و گفتند برجام آفتاب تابان است. ولی امروز چنین حرفهایی زده نمی‌شود نهایت گفته می‌شود برجام سایه جنگ را از سر ما برداشت. 
 
وی خاطرنشان کرد: ما باید یقین بدانیم آمریکا هر وقت کمترین احتمالی بدهد که بر ما پیروز می‌شود لحظه‌ای درنگ نمی‌کند و اگر حضور رزمندگان اسلام نبود مطمئن باشید ما امروز چنین امنیتی را نداشتیم.
وی در ادامه ضمن انتقاد از اظهارات برخی از مسئولان قبل از مذاکرات گفت: وقتی تیم ما برای مذاکره رفت طوری بود که انگار دست‌های ما بالا بود.
 
وی افزود امروز دو راه وجود دارد یا راه آمده را برگردیم و یا همچنان ادامه دهیم. اگر همچنان بر نگاه قبلی خودمان اصرار بورزیم باید کاری کنیم که انگار دستاوردی داشته‌ایم و در این حالت است که بحث FITF ایجاد می‌شود.
شریعتمداری اظهار داشت: چرا باید بپذیریم 187 شخصیت حقوقی خود را تحریم کنیم کسانی مانند قاسم سلیمانی که دست بیرون ‌آمده مالک اشتر از آستین علی زمان است یا حزب الله لبنان، سپاه پاسداران و امثال این افراد و نهادها را .
 
شریعتمداری خاطرنشان کرد: یقین بدانید خروجی برجام ورودی داعش است. به این دلیل که آمریکایی‌ها حاضر نیستند وارد جنگ مستقیم شوند داعش هم که شواهد نشان می‌دهد علیه ما ساخته شده است. 
وی خاطرنشان کرد: همین دیروز هواپیماهای آمریکایی اهداف دیرالزور را بمباران کردند و بعد دیدیم داعش آمد و همین مکان را دوباره به دست گرفت. آمریکا اینگونه شرایط را برای داعش فراهم می‌کند. 
 
وی گفت: شرایط کنونی ما بسیار خطیر است ولی خطرناک نیست. ما از عقبه های بسیار سخت‌تر هم با اتکا و ایمان به خدا عبور کردیم که اگر این ایمان را از ما بگیرند هیچ چیز نخواهیم داشت. گام های بعدی در راه است و اولین قدم این است که از رجزخوانی دشمن نترسیم.
 
 
منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : شریعتمداری: خروجی برجام ورودی داعش است

شریعتمداری: خروجی برجام ورودی داعش است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS