امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 11:17:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31214

تاریخ انتشار : 29/06/1395 - 07:45

کدخدایی: در مورد FATF مجلس باید نظر بدهد

سخنگوی شورای نگهبان از مذاکره خود با یکی از وزرا در مورد ایرادات (پذیرش مقررات) FATF (گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی) خبر داد و گفت: در این مورد مجلس باید نظر بدهد و اینکه چنین موضوع مهمی با نظر یک وزیر، اجرایی شود، بر خلاف اصل 77 قانون اساسی است.

به گزارش جویباران،عباسعلی کدخدایی در نشستی با حضور جمعی از دانشجویان بسیجی در لانه جاسوسی، به توطئه های دشمنان در انتخابات اشاره و اظهار کرد: دشمنان در اوایل انقلاب با روش های سخت از جمله بمب گذاری و ترور قصد اخلال در نظام داشتند.

 
وی اضافه کرد: اما امروزه با گستردگی شبکه های مجازی از روش های نوینی استفاده می کنند که باعث تردید و شبهه در اذهان می گردد که لازم است در این زمینه شفاف سازی شده و سوالات توسط مسئولین پاسخ داده شود. 
 
کدخدایی همچنین به لزوم بررسی صلاحیت کاندیداها اشاره و تاکید کرد: هیچ نظامی در دنیا وجود ندارد که بدون توجه به شایستگی افراد به آنها مسئولیتی بدهد و برای شرکت در انتخابات صلاحیت های کاندیداها در همه نظامهای سیاسی مورد بررسی قرار می گیرد. 
 
وی در عین حال با اشاره به نقش مهم دانشجویان در ساختن آینده کشور، اظهار داشت: دانشجویان نقش تعیین کننده ای در ساختن آینده کشور دارند، بنابراین باید دقت کنند که از فرصت به دست آمده بهره لازم را ببرند تا با تعیین مسیر روشن، در آینده در جامعه حضور فعال و تأثیر گذار داشته باشند. 
 
سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی است که در کشاکش درگیری های با ظلم، ستم، استکبار و استعمار به این مرحله رسیده است. در دوران ستم شاهی مردم فقط در برخی از بخش های زندگی خودشان رشد داشتند اما در حوزه اجتماعی تابع یک نظر واحد و اشتباه بوده اند. 
 
کدخدایی ادامه داد: نهضت حضرت امام خمینی (ره) از قبل از سال 1342، یک نهضت تعیین کننده برای جامعه بود و تلاش داشت که انحرافی که در جامعه اسلامی به وجود آمده است، اصلاح شود. این حرکت سختی و هزینه هایی برای حضرت امام، اطرافیان و کسانی که از ایشان تبعیت می کردند، داشت. 
 
وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) حرکت آزادی بخش خود را به یک خودسازی شخصی و ترویج این خودسازی به جامعه گره زدند. حضرت امام نشان دادند که انسانی می تواند راهنما قرار گیرد که خودساخته و از قید هوای نفس رها شده باشد و بتواند اول مشکل خود را حل کرده و بعد مشکلات مردم را رفع کند. کدخدایی گفت: ایشان علم و تهذیب نفس را در کنار هم پیش می بردند و این باعث اعتماد مردم به حضرت امام می شد و این اعتماد استمرار داشته و خواهد داشت. حضرت امام دنبال پست و مقام نبودند ولی لطف خداوند شامل حال مردم شد و انقلاب به پیروزی رسید.
 
وی اضافه کرد: با شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران، آنهایی که به دنبال داشتن یک ابزار لازم برای هدایت جامعه بودند، به حکومت رسیدند. 
 
کدخدایی ادامه داد: حکومت اسلامی به دنبال منفعت گروهی و طبقاتی و شخصی نبود، بلکه به دنبال اجرای احکام اسلامی و ترویج آزادی ها و تأمین آرمان های مردم مسلمان بود. این شجره طیبه با خون شهیدان گرانقدرمان آبیاری شد. 
 
وی با اشاره به دشمنی های بدخواهان نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: استکبار حاضر به پذیرش از دست دادن یک پایگاه عظیم سیاسی و نظامی خود در منطقه نیست و در همه جای دنیا تلاش می کند که پایگاه خود را حفظ کند و در ایران نیز هدف خود را براندازی جمهوری اسلامی قرار داده است.
 
کدخدایی با اشاره به هزینه های بسیاری که بابت حفظ استقلال کشور تاکنون پرداخت شده ادامه داد: وظیفه دانشجوی اسلامی این است که با خوب درس خواندن برای حضور در صحنه های مختلف که مورد نیاز نظام است آماده شود و به استمرار نظام یاری برساند.
 
وی با تاکید بر حفظ نعمت جمهوری اسلامی اظهار کرد: دانشجو باید در مسایل سیاسی نیز وارد شود و در صورت مشاهده اشتباهی از سوی مسئولین از آنها سوال کند و با بصیرت ادامه تحصیل دهد و در عرصه های اجتماعی و سیاسی حاضر شود.
 
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به برگزاری انتخابات در سال آینده، تصریح کرد: دانشجو باید با بصیرت و آگاهی دادن به دیگران نقش بیشتری در جامعه ایفا کنند و به حداقل تکلیف خود که رأی دادن است اکتفا نکند. 
 
وی تاکید کرد: باید گفتمان انقلاب اسلامی، نفی فساد، نفی ناهنجاریها و انحرافات، احیا شوند و وظیفه دانشجوی مسلمان تنها در فراگیری دانش خلاصه نمی شود و باید در صحنه حاضر باشد و مطالبه کند.
 
کدخدایی در خصوص مبنای سیاست خارجی مصرح در قانون اساسی بیان کرد: سیاست نفی سلطه، استکبار و ظلم که قانون اساسی به آن صراحت دارد، مبنای سیاست کلان نظام جمهوری اسلامی است.
 
 
منبع : اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان
دیدگاه شما در مورد : کدخدایی: در مورد FATF مجلس باید نظر بدهد

کدخدایی: در مورد FATF مجلس باید نظر بدهد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS