امروز یکشنبه 14 آذر 1395
ساعت 09:31:27
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31213

تاریخ انتشار : 29/06/1395 - 07:40

اسامی برترین‌های برگزیدگان جشنواره فیلم فجر

انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران با بررسی برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر ، فیلم های برتر را از نگاه خود معرفی کردند.

به گزارش جویباران،این برگزیدگان در مراسم دهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، در بخش های مختلف به شرح زیر معرفی و تجلیل شدند:

* مستند کوتاه
«کهریزک - تجریش» به کارگردانی آزاده رضاییان مقدم بهترین مستند کوتاه معرفی شد.

* مستند نیمه بلند
«محاکمه» به کارگردانی سید احسان عمادی به عنوان برگزیده مستندهای نیمه بلند شناخته شد.
* مستند بلند
در این بخش به مستند «فصل هرس» به کارگردانی لقمان خالدی دیپلم افتخار داده شد و «دینگومارو» به کارگردانی کامران حیدری تندیس بهترین مستند بلند را از آن خود کرد.
* جایزه شهید آوینی:
‏این جایزه به مستند «A157» ساخته بهروز نورانی پور تعلق گرفت.

* فیلم کوتاه
«باران های گاه به گاه» ساخته کاوه دانشمند

* بهترین دستاورد هنری
امیر رضا معتمدی برای جلوه های ویژه بصری «سینما نیمکت»
سعید ملکان برای چهره پردازی فیلم «ابد و یک روز»

* بهترین صدا
در این بخش تندیس دهمین جشن منتقدان به محمدرضا دلپاک صدابردار و سعید بجنوردی و حسین مهدوی برای طراحی صدا و صدابرداری فیلم «لانتوری» تعلق گرفت و علی قائم مقام مقامی لوح سپاس ویژه برای تهیه و ساخت فیلم «کفشهایم کو» را دریافت کرد.

* بهترین طراحی صحنه و لباس
جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس به نگار نعمتی و امیر حسین قدسی برای فیلم «اژدها وارد می شود» اهدا شد.

* بهترین موسیقی فیلم
کریستف رضاعی برای موسیقی فیلم «اژدها وارد می شود» جایزه این بخش را به خود اختصاص داد.

* جایزه بهترین فیلم اول
دیپلم افتخار: احسان بیگلری برای ساخت فیلم «برادرم خسرو»
تندیس: محمدحسین مهدویان برای کارگردانی فیلم «ایستاده در غبار»

* بهترین تدوین
هایده صفی یاری برای تدوین فیلم های «لانتوری» و «اژدها وارد می شود»

* بهترین فیلمبرداری
هومن بهمنش برای فیلمبرداری «اژدها وارد می شود»

* بهترین بازیگر مکمل زن
دیپلم افتخار: سارا بهرامی برای بازی در فیلم «خانه ای در خیابان چهل و یکم»

* بهترین بازیگر نقش اول زن:
شبنم مقدمی برای بازی در فیلم «نفس»

* بهترین بازیگر مکمل مرد
نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «ابد و یک روز»

* بهترین بازیگر نقش اول مرد :
پیمان معادی برای بازی در فیلم «ابد و یک روز»
*بهترین فیلمنامه
سعید روستایی برای نوشتن فیلمنامه «ابد و یک روز»

* بهترین کارگردانی

در این بخش از ابراهیم حاتمی کیا برای کارگردانی فیلم «بادیگارد» تقدیر ویژه شد و سعید روستایی برای کارگردانی فیلم «ابد و یک روز» به عنوان بهترین کارگردان معرفی و تجلیل شد.
 
 
روستایی در این مراسم از دریافت این تعداد جایزه برای فیلم «ابد و یک روز» ابراز ترس و نگرانی کرد.
 
 
منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : اسامی برترین‌های برگزیدگان جشنواره فیلم فجر

اسامی برترین‌های برگزیدگان جشنواره فیلم فجر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS