امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 09:47:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31203

تاریخ انتشار : 28/06/1395 - 20:15

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران:

ظرفیت های غدیر شناخته نشده است

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران گفت: ظرفیت های غدیر هنوز شناخته نشده است.

به گزارش جویباران، حجت الاسلام ستار علیزاده امروز در همایش جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی در مرکز قرآنی بصیرت امامزاده ابراهیم(ع) شهر آمل با اشاره به اینکه باید فرهنگ جهان را غدیری کنیم، اظهار کرد: در دنیایی که انسانیت و کرامت انسانی؛ جایی در میان انسان ها پیدا نمی کند فرهنگ غدیر به زندگی معنا می دهد.
وی با بیان اینکه هنوز ظرفیت های غدیر شناخته نشده است؛ افزود: انقلاب اسلامی انقلابی علوی و نبوی است و باید ادامه راه آن نیز براساس آموزه های غدیر باشد.
علیزاده با تاکید بر اینکه اگر غدیر نبود انقلاب اسلامی نیز نبود، تصریح کرد: ششمین سال برگزاری جشن ولایت علوی اکمال نبوی پشت سر گذاشته می شود و امسال دردهه غدیر 220 بقعه در مازندران میزبان دوستداران فرهنگ علوی بود.
وی با اشاره به اینکه برنامه های مختلفی تا پایان دهه ولایت در مازندران برگزار می شود، عنوان کرد: مراسم دعای عرفه امسال رنگ و بوی دیگری داشت و مراسم برائت از مشرکین نیز اگرچه مراسم حج برای ایرانی ها صورت نگرفت اما به صلابت هر چه بهتر برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با بیان اینکه ملت ایران حرکت های ضداستکباری و ضداستعماری را هیچ گاه ترک نخواهد کرد، یادآور شد: در حوزه غدیر و ولایت اهل بیت روضه خوانی اندکی در مازندران صورت می گیرد که در این زمینه برنامه هایی در دست انجام است.
امام جمعه آمل نیز در سخنانی با بیان اینکه باید فرهنگ غدیر را صادر کنیم نه مصادره، عنوان کرد: غدیر فرهنگی جهان شمول است و برای همه قرار داده شده است.
حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی با اشاره به اینکه در کتاب های اهل سنت نیز نسبت به غدیر مطالبی نگاشته شده است اما سطحی نگری شده است، ادامه داد: غدیر و ولایت در بیان اهل سنت به معنای مودت و دوستی است در حالی که با تفاسیر علما می توان مفاهیم زیباتری برای غدیر بیان کرد.
وی با قدردانی از اوقاف برای رونق بخشیدن به مساجد تصریح کرد: مسجد امروز می تواند نقش آفرین بسیاری از برنامه های سیاسی اجتماعی در جامعه باشد.

دیدگاه شما در مورد : ظرفیت های غدیر شناخته نشده است

ظرفیت های غدیر شناخته نشده است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS