امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 08:56:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31202

تاریخ انتشار : 28/06/1395 - 20:14

فاضلاب ها و فرآورده های ماهی؛ علت اصلی آلودگی دریای خزر

مدیرکل کشتیرانی و بنادر مازندران، با بیان اینکه از لحاظ دریانوردی کمترین آلودگی در دریای خزر وجود دارد، گفت: آلودگی دریای خزر بیشتر ناشی از فاضلاب و عملیات فرآورده‌های ماهی است.

به گزارش جویباران، سیاوش رضوانی در حاشیه مانور دریایی بندر فریدونکنار با اشاره به اینکه سازمان بنادر از سازمان‌های مهم حاکمیتی و دریانوردی است و سازمان بنادر حدود 28 کنوانسیون را به اجرا درآورد که از مهم‌ترین کنوانسیون‌ها تجسس و نجات است، اظهار کرد: مهم ترین کنوانسیون‌های سازمان بنادر، OPRC یا مقابله با آلودگی در دریاها است و برای افزایش مهارت ناجیان در امداد و نجات و کاهش آلودگی دریای خزر که کشتی‌های تجاری تردد می‌کند توانمندی همکاران را با مانوری در سواحل فریدونکنار افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه برای نخستین دو مانور مقابله با آلودگی و آماده به دریا در بندر فریدونکنار اجرا شد، افزود: در این مانورها بخشی از حوضچه را آلوده می‌کنیم تا متخصصان این بخش آلودگی را پاکسازی کنند و همچنین اگر شناوری در دریا در حال غرق شدن است موظفیم که آنها را نجات دهیم.
رضوانی تصریح کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی، هلال احمر، فرمانداری، نیروی دریایی، ارتش و دریابانی و بهداشت از کار گروه‎‌های اصلی مانور امداد و نجات در بندر فریدونکنار بودند.
مدیرکل کشتیرانی و بنادر مازندران، با بیان اینکه از لحاظ دریانوردی کمترین آلودگی در دریای خزر وجود دارد، گفت: آلودگی دریای خزر بیشتر ناشی از فاضلاب و عملیات فرآورده‌های ماهی است.
این مسئول با توجه به اینکه بندر فریدونکنار بر اساس اصل 44 به بخش خصوصی واگذار شد درباره اهمیت آن، گفت: بندر فریدونکنار به این دلیل برایمان با اهمیت است که در اختیار بخش خصوصی قرار دارد و باید این بخش را حمایت کنیم و اگر بخش خصوصی تلاش خود را بیشتر نکند دولت در این زمینه اقدام زیادی را انجام نخواهد داد.
وی با بیان اینکه در کل کشور بندر فریدونکنار و بندر آستارا به بخش خصوصی واگذار شد، تصریح کرد: دولت هدفش آن است که بنادر کوچک را به بخش خصصوی واگذار کند تا نظارت‌ها افزایش یابد و همچنین بخش دولتی نمی تواند تسهیلات بیشتری به صاحبان بخش کالا دهد و تعرفه‌ها را را کم کند.
رضوانی درباره لایروبی بندر فریدونکنار، گفت: همه کانال‌ها باید برای ورود کشتی‌ها آماده باشد و سازمان بنادر تمامی لایروبی را به بخش خصوصی واگذار کرد.

دیدگاه شما در مورد : فاضلاب ها و فرآورده های ماهی؛ علت اصلی آلودگی دریای خزر

فاضلاب ها و فرآورده های ماهی؛ علت اصلی آلودگی دریای خزر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS