امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 13:05:31
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31197

تاریخ انتشار : 28/06/1395 - 09:59

نظارت جدی مجلس بر واردات برنج

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: كميسيون كشاورزى مجلس واردات برنج را با دقت و حساسیت زیاد تحت کنترل و مدیریت دارد.

به گزارش جویباران، علی محمد شاعری در جمع خبرنگاران وی میزان مصرف سرانه برنج در ایران را 7 برابر اتحادیه اروپا اعلام کرد و گفت: اروپایی ها سالانه 5.3 کیلوگرم مصرف برنج دارند در حالی که در ایران حدود 37 کیلوگرم است.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است با اصلاح فرهنگ مصرف گامی در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی برداریم و از واردات برنج بی نیاز شویم.
شاعرى اضافه كرد: از مردم  هم مى خواهم براى حمايت از توليد ايرانى  و حفظ سلامت جامعه از مصرف برنج هاى وارداتى خودارى کنند.
وی از مسوولین خواست با دقت و حساسیت فراوان در برابر هرگونه فشاری برای واردات برنج مقاومت کنند و حقوق کشاورزان و تولیدکنندگان سختکوش را که در تحقق منویات مقام معظم رهبری در باب اقتصاد مقاومتی تلاش کرده و می کنند حفظ کنند.
وی تصریح کرد: در جهت تضمین منافع تولیدکنندگان بخش کشاورزی تمام توان خود را بکار گرفته و با هرگونه رانت و مافیا در این خصوص بشدت برخورد خواهم کرد.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برنج پس از گندم دومین قوت غالب مردم ایران است تلاشمان بر این است جلوی هرگونه واردات این محصول گرفته شود و با حمایت های بیش از پیش این محصول جلوی متضرر شدن تولیدکنندگان و مصرف کنندگان گرفته شود.
شاعری اظهار کرد: هیچوقت راضی نمی شویم کالای استراتژیک برنج را از طریق واردات تامین کنیم و حاضریم این کالا را با هر قیمتی که برای کشاورز مقرون به صرفه باشد در داخل کشور تامین و تولید کنیم هرچند زحمات کشاورزان بیشتر از این ها برای ما ارزش دارد.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با پیگیری های جدی که از طریق وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولید داخلی برنج دارم و مدیریتی که به عمل آمد برنجکاران شمالی نگران عرضه محصول خود نباشند. 
رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر بازار برنج از وضعیت خوبی برخوردار است و کیفیت و ثبات قیمت این محصول در چند سال اخیر بی سابقه است.
وی درباره اعمال ممنوعیت واردات برنج اظهار کرد: به شدت با واردات برنج مخالف هستم و با هرگونه اخلال در بازار برنج و واردات آن به شدت برخورد قانونی خواهيم کرد و كميسيون كشاورزى مجلس واردات برنج را با دقت و حساسیت زیاد تحت کنترل و مدیریت دارد.

دیدگاه شما در مورد : نظارت جدی مجلس بر واردات برنج

نظارت جدی مجلس بر واردات برنج

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS