امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 14:27:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31193

تاریخ انتشار : 28/06/1395 - 09:54

نوبرانه نیامده جنجال هایش شروع شد! /فروش نارنگی 800 تومانی مازندران به قیمت 12 هزار تومان در تهران

رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان ساری با بیان اینکه اکنون در فصل تولید مرکبات، کشاورزان مازندرانی با معضل بزرگی مواجه هستند، ادامه داد: در حالی که نارنگی ژاپنی تازه‌خور از کشاورز 800 تا 1200 تومان خریداری می شود اما همین محصول در پایتخت به مبلغ 7 تا 12 هزار تومان به فروش می رسد.

به گزارش جویباران، مهدی مرتضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مازندران استان کشاورزی است و کشاورزی یکی از محورهای توسعه این استان شمالی محسوب می شود.
وی با اشاره به مشکل کم‌آبی و مسائل حوزه کشاورزی، افزود: کشاورز با وجود این مشکلات، اقدام به تولید می کند در حالی که این کشاورزی، هدایت شده نیست و الگوی کشت ندارد.
رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان ساری با بیان اینکه کشاورزی به این شکل و شیوه، دستاوردی جز ضرر برای کشاورز ندارد، گفت: اینچنین می شود که کشاورز راهی جز تغییر کاربری و یا فروش زمین در برابر خود نمی بیند.
این مسئول با اشاره به اینکه کشاورزی در هر فصل با مشکلاتی مواجه است و دولت در صدد رفع این مشکلات است، تصریح کرد: دولت در فصل برداشت برنج، ممنوعیت واردات برنج را تصویب کرد تا کمکی به برنجکاران باشد.
مرتضوی با بیان اینکه اکنون در فصل تولید مرکبات، کشاورزان مازندرانی با معضل بزرگی مواجه هستند، ادامه داد: در حالی که نارنگی ژاپنی تازه‌خور از کشاورز 800 تا 1200 تومان خریداری می شود اما همین محصول در پایتخت به مبلغ 7 تا 12 هزار تومان به فروش می رسد.
وی با اشاره به اینکه مشتریان بازار با این قیمت ها تصور می کنند که اوضاع باغداران بسیار خوب است و در رفاه کامل قرار دارند، خاطرنشان کرد:‌این در حالی است که مرکبات به قیمت بسیار نازل از باغدار خریداری می شود.
رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان ساری با بیان اینکه چرا سازمان صنعت، معدن و تجارت دست واسطه ها را کوتاه نمی کند، اظهار کرد: سوال ما این است مگر هزینه حمل و نقل تا تهران چه اندازه است که مرکبات را با این قیمت نازل از کشاورز می خرند اما تا 7 برابر قیمت خریداری شده در بازار می فروشند.
این مسئول با اشاره به اینکه وقتی مرکبات را از کشاورز، ارزان می خرند این انتظار وجود دارد با قیمت کمتری در اختیار مشتری قرار گیرد، افزود: از دولت انتظار داریم در این زمینه ورود پیدا کند تا کشاورزان تا این اندازه متضرر نشوند.
مرتضوی با بیان اینکه با وضعیت اینچنینی کشاورزی، نمی توان انتظار داشت کشاورزان به فعالیت خود در این حوزه ادامه دهند، گفت: دولت با تعیین سیاست های حمایتی از بخش کشاورزی، به توسعه این محور کمک کند.

دیدگاه شما در مورد : نوبرانه نیامده جنجال هایش شروع شد! /فروش نارنگی 800 تومانی مازندران به قیمت 12 هزار تومان در تهران

نوبرانه نیامده جنجال هایش شروع شد! /فروش نارنگی 800 تومانی مازندران به قیمت 12 هزار تومان در تهران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS