امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 15:19:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31192

تاریخ انتشار : 28/06/1395 - 09:51

در دیدار با استاندار مازندران عنوان شد:

راهکار رئیس مجلس برای جلوگیری از تغییر کاربری در مازندران

استاندار مازندران در نشست با دكتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح اقدامات و فعالیتهای انجام شده در مازندران به بیان مشكلات استان پرداخت.

به گزارش جویباران،  ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران در نشست با لاریجانی رئیس مجلس از تعامل بسیار خوب نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی تشكر نمود و گفت: در مازندران فضای همدلی و همراهی خوبی ایجاد شده است و این فضا می تواند به توسعه استان كمك كند.
وی در ادامه به ارائه گزارش در مورد خسارت های طوفان، وضعیت بیكاری استان، توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، توسعه گردشگری روستایی و ایجاد كمیته روستایی در ستاد تسهیلات سفر، ضرورت تكمیل سدهای هراز و گلورد، ضرورت مهار آبهای سطحی، پیگیری فاینانس 480 میلیون یورویی سد هراز، ضرروت تسهیلات بانكی برای تكمیل هتل ها و مراكز گردشگری، اهمیت زهكشی 100 هزار هكتار اراضی كشاورزی، ضرورت اختصاص مشوق های صادراتی برای صادارت مركبات پرداخت و ابراز امیدواری کرد با حمایت ریاست مجلس شورای اسلامی در روند توسعه مازندران و اختصاص اعتبارات ملی برای حل مشكلات تسریع شود.
استاندار مازندران مسئله مهار آب های سطحی را بحثی مهم و استراتژیك برای مازندران خواند و با اشاره به پایان عملیات چهار بانده كردن 10 كیلومتر دیگر جاده هراز گفت: در حوزه راه ها نیز باید اعتبارت ملی مناسبی اختصاص یابد تا هر چه سریعتر شاهد تكمیل راههای فیروزكوه و هراز باشیم.
در این دیدار علی لاریجانی رئیس مجلس گزارش استاندار مازندران را خوب ارزیابی كرد و گفت: روستاها ظرفیت خوبی برای توسعه مازندران است و ضرورت دارد نسبت به تهیه شناسنامه روستایی و قابلیت های روستاها اقدام شود .
رئیس مجلس شورای اسلامی ضرورت توجه به محیط زیست و حفاظت از جنگل ها به عنوان سرمایه ملی را یادآور شد و گفت: برای جلوگیری از تغییر كاربری زمین های مناسب كشاورزی ضرورت دارد تا شهرك های توریستی در مناطق مازندران ایجاد و ساخت و ساز در استان مدیریت شود.
لاریجانی تاكید كرد: باید تلاش شود تا شاهد كاهش مهاجرت از روستاها به شهر باشیم و در این راستا باید چرخه اقتصادی روستاها اصلاح شود .
رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرد تا پیگیری لازم را برای حل برخی از مشكلات مطرح شده توسط استاندار مازندران را از طریق مسئولین ملی اعمال شود.

دیدگاه شما در مورد : راهکار رئیس مجلس برای جلوگیری از تغییر کاربری در مازندران

راهکار رئیس مجلس برای جلوگیری از تغییر کاربری در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS