امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 06:58:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31174

تاریخ انتشار : 28/06/1395 - 07:44

ساخت نخستین سریال ۳۰۰ قسمتی کشور

معاون امور استان‌های صداوسیما گفت: برای اولین بار در کشور سریال ۳۰۰ قسمتی در راستای شناسایی تاریخ و تمدن گیلان ساخته می‌شود.

به گزارش جویباران،علی دارابی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان گفت: استان گیلان نمونه‌ای از ایران است. صداوسیمای گیلان برای ما دارای اهمیت است و زمانی که صحبت از مدیریت جدید در استان مطرح شد اجماع عمومی برای انتخاب مدیریت جدید وجود داشت و خواسته همه مسؤولان و مدیران استان انتخاب فردی بومی بود و خوشحالیم که با نظر خود شما توانستیم گزینه خوب و شایسته‌ای را برای این منصب انتخاب کنیم.

 
دارابی در ادامه بیان داشت: انتظارات از مدیر کل فعلی صداوسیما بسیار بالا است، ایشان از مدیران با تجربه استان هستند و همچنین جا دارد که  از زحمات طلوعی مدیرکل سابق صداوسیما نیز تشکر ‌کنیم.
 
معاون امور استان‌های صداوسیما افزود: ما اگر بخواهیم تاریخ ایران را بنویسیم باید از تاریخ گیلان آغاز کنیم و هرچه بخواهیم از ایران یاد کنیم ریشه و اساس آن به گیلان برمی‌گردد.
 
وی همچنین از تولید سریال 300 قسمتی تاریخ و تمدن گیلان خبر داد و گفت: ما برای اولین بار در تاریخ صداوسیما، سریال 300 قسمتی را در راستای شناسایی توانمندی گیلان رقم خواهیم زد که این امر در طول تاریخ صداوسیما بی‌سابقه است.
 
معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما با اشاره به فاخر بودن زبان گیلان عنوان داشت: یونسکو اعلام کرده است 3 هزار زبان و گویش به نفع پنج زبان جهانی در حال نابودن شدن هستند که ما امیدواریم صداوسیمای گیلان در راستای ترویج زبان گیلکی بتواند گام‌های مثبتی بردارد.
 
وی ادامه داد: گیلان سرزمین انواع غذاهای ایرانی است و ثبت جهانی رشت به عنوان شهر خلاق خوراک  می‌تواند نقش مهمی در جاذبه‌های گردشگری این شهر و استان داشته باشد که نیاز است در این زمینه صدا وسیمای گیلان برنامه‌های مناسبی را تهیه کند.
 
دارابی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا تمام مردم ایران در همه نقاط کشور به شبکه‌های تلویزیونی و رادیو دسترسی داشته باشند اضافه کرد: 130 شبکه رادیویی و تلویزیونی در کشور وجود دارد که بیش از 70 شبکه آن مربوط به استان‌ها است.
 
منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : ساخت نخستین سریال ۳۰۰ قسمتی کشور

ساخت نخستین سریال ۳۰۰ قسمتی کشور

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS