امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 19:11:45
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 31110

تاریخ انتشار : 24/06/1395 - 08:52

در جلسه ستادامربه معروف و نهی از منکر جویبار مطرح شد

محرم برای شیعیان حکم آب برای ماهی را دارد/ باید هدف قیام امام حسین(ع) به مردم شناسانده شود/ در دستگاه امام حسین(ع) گزینشی عمل نکنیم

جلسه ستاد احیاء امربه معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار با حضور اعضا در دفتر امام‌جمعه شهرستان برگزار شد.

محرم برای شیعیان حکم آب برای ماهی را دارد/  باید هدف قیام امام حسین(ع) به مردم شناسانده شود/ در دستگاه امام حسین(ع) گزینشی عمل نکنیم

به گزارش خبرنگار جویباران، اسماعیل نادعلی فرمانده سپاه ناحیه جویبار در جلسه ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: همان‌طور که ماهی بدون آب زنده نمی‌ماند شیعه هم بدون محرم مرده است و تمام حیات شیعیان به برکت محرم است.

 وی بابیان این‌که زندگی خود را مدیون حسین بن علی(ع)هستیم افزود: امام حسین(ع) خون داد تا ما براثر کفر و سهل‌انگاری هلاک نشویم و یزید ستمگر بر مسند قدرت و رهبری حکومت اسلامی ننشیند.

فرمانده سپاه ناحیه جویبار تصریح کرد: امام خمینی(ره) نیز در مورد محرم فرمود، ما هرچه داریم از محرم و صفر است و محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه‌داشته است.

نادعلی گفت: با تأملی بر حماسه عاشورا می‌بینیم که واقعاً این فرمایش امام(ره) درست و بجا بوده است زیرا شاهد هستیم دشمنان ما یک سال برنامه‌ریزی می‌کنند ولی در ایام محرم و ده روز عزاداری سرور سالار شهیدان تمام نقشه‌های آن‌ها نقش بر آب می‌شود و موج عظیم حسینی در کشور به راه می‌افتد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید محرم را زنده نگهداریم و به دیگران و فرزندانمان هم یاد دهیم که این قیام  و شعار هیهات من الذله را زنده نگهدارند.

خسرو طالبی معاون فرماندار جویبار در این جلسه با اشاره به این‌که باید نگاهمان را به برگزاری مراسم محرم تغییر دهیم گفت: به‌جای این‌که به فکر شام دهی در محرم و یا این‌که سخنرانان و مداحان مطالب یکنواخت را بگویند باید به دنبال شناساندن هدف امام حسین(ع) از قیام و تطابق آن را با شرایط امروز باشیم.

وی افزود: هدف امام حسین(ع) امربه‌معروف و مهی از منکر بود و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جامعه عمل کردن به این فریضه است.

معاون فرماندار شهرستان گفت: وظیفه امروز ما این است که امربه‌معروف و نهی از منکر را باید احیاء کنیم.

حجت‌الاسلام محمدتقی نادعلی زاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در جلسه ستاد احیاء امربه معروف و نهی از منکر شهرستان بابیان این‌که در دستگاه امام حسین(ع) نباید گزینشی عمل کرد گفت: در برگزاری  مراسم محرم افراد را جناحی نبینیم بگذاریم هر فردی که توانایی کمک کردن دارد وارد عمل شود.

وی افزود: مردم مجری و ناظر برگزاری مراسم محرم هستند و همه‌ساله مراسم محرم را مردم اداره می‌کنند.

امام‌جمعه جویبار تصریح کرد: تلاش کنیم در این ایام محرم و صفر مراسم عزاداری را غنی کنیم و از حماسه امام حسین(ع) و از عزت و شکوه امام صحبت کنیم و به دنبال حواشی نباشیم.

دیدگاه شما در مورد : محرم برای شیعیان حکم آب برای ماهی را دارد/ باید هدف قیام امام حسین(ع) به مردم شناسانده شود/ در دستگاه امام حسین(ع) گزینشی عمل نکنیم

محرم برای شیعیان حکم آب برای ماهی را دارد/  باید هدف قیام امام حسین(ع) به مردم شناسانده شود/ در دستگاه امام حسین(ع) گزینشی عمل نکنیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS