امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 05:09:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 31102

تاریخ انتشار : 23/06/1395 - 09:58

پاسخ كرباسچي به اظهارات اخير احمد توكلي

واقعيت اين است كه فساد در نظام اداري ايران نه امري جديد است و نه به اين سرعت از آن رخت برخواهد بست و منحصر به يك يا دو دستگاه هم نيست ولي چون آقاي توكلي به تازگي نهادي را براي مبارزه با فساد تأسيس كرده‌اند، انتظار مي‌رفت كه اندكي با دقت سخن بگويند

به گزارش  جویباران،غلامحسين كرباسچي در جوابيه‌اي به اظهارات اخير احمد توكلي در يك نشست خبري كه اتهاماتي به او در دوران تصدي‌اش بر شهرداري تهران وارد كرده بود، پاسخ داد.

متن اين جوابيه به شرح زير است:

آقاي احمد توكلي در گفت‌وگوي مفصلي که درباره بذل و بخشش‌هاي ساختمان‌ها و اموال شهرداري انجام داده‌اند، در پايان نيز گريزي به صحراي كربلا زده و گفته‌اند كه: «آقای کرباسچی پایه‌گذار مفاسد در شهرداری است و اگر آن روزی که من می‌گفتم، دیگران کمک می‌کردند، الان چنین موضوعی رخ نداده بود.»

واقعيت اين است كه فساد در نظام اداري ايران نه امري جديد است و نه به اين سرعت از آن رخت برخواهد بست و منحصر به يك يا دو دستگاه هم نيست ولي چون آقاي توكلي به تازگي نهادي را براي مبارزه با فساد تأسيس كرده‌اند، انتظار مي‌رفت كه اندكي با دقت سخن بگويند؛ همچنان كه در برابر بخشش‌هاي اخير كه مستند به گزارش بالاترين نهاد بازرسي كشور است، بسيار محتاطانه سخن گفته‌اند و بارها از لفظ شهردار محترم استفاده كرده‌اند. بهتر بود كه به همین سیاق نسبت به گذشته نيز احتياط مي‌كردند؛ چرا كه بنده بر خلاف ديگران محاكمه شدم آن هم در دستگاه قضايي كه همسو با جناح آقاي توكلي بود و هر چه داشتند رو كردند و نهايت آن چيزي شد كه همه ديدند، كوه موش زاييد.

شاید بفرمایید که بنده محکوم شدم. باید بدانید که در آن پرونده کل شهرداری تهران شخم زده شد ولی اتهام ادعایی شما مبنی بر پایه‌گذاری فساد اقتصادی وجود نداشت. می‌دانید چرا؟ برای این که موردی در اثبات فساد نداشتند تا به بحث پایه‌گذاری آن برسد. به علاوه منطق آن محکومیت داده شده را می‌توان از قول دادستان کل وقت کشور بشنوید که گفت: «بد است بعد از این همه سر و صدا حکم تبرئه بدهیم.» در صداوسیما هم شوی تبلیغاتی در دفاع از بنده نگذاشتند که در جهت عکس آن فروگذاری نکردند.

در هر صورت ما مدعي نيستيم كه همه كارهایمان بي‌ عيب و نقص بوده ولي آيا اين سوال را مي‌توان از آقاي توكلي پرسيد كه فرض كنيم همه فسادها ريشه در آن زمان يا پيش از آن داشته است. دوستان و همفكران شما چرا اين وضع را اصلاح نكرده‌اند؟ آن هم نه در يك سال و دو سال، بلكه در 13 سال مديريت بر امور شهري. چرا به جاي آن كه از ابعاد فساد كم شود، هر روز اضافه شده ‌است؛ به طوري كه حجم فساد ادعا شده از بخشش‌هاي اخير از سوي سازمان بازرسي کل کشور معادل 2200 ميليارد تومان برآورد شده، در حالی که کل بودجه دوران 10 ساله شهرداری بنده فقط 1000 میلیارد تومان بوده است. حتي اگر شاخص تورم را هم حساب كنيم رقم ادعا شده بذل و بخشش همفکران آقای توکلی بیش از بودجه یک سال شهرداری بنده به ارزش ثابت است.

آقای توکلی آدرس اشتباه ندهند زیرا اين كه امروز چنين گردابي از فساد جامعه را احاطه کرده، مربوط به همان دوره‌اي از شهرداری است كه ايشان به اقرار خودشان اولين نفري بودند كه از احمدي‌نژاد حمايت كردند. در هر حال ايشان از جانب بنده وكيل است كه دوباره و فراتر از آن بگیر و ببندها و با مساعدت و همراهی شهرداري فعلي، همزمان با رسيدگي دوباره و چندباره و زايد به بخشش‌هاي اخير، كل پرونده‌هاي دوره بنده را نيز مرور و گزارش آن را تقديم افكار عمومي کنند. متاسفانه آقاي توكلي خيلي قَطّاع هستند؛ به عبارت دیگر در هر موضوعی خیلی زود و بدون بررسی به قطعیت می‌رسند و شاید ایشان آشنا باشند که در علم اصول قطع قطّاع حجت نیست نه برای خودشان و نه برای دیگران. البته اگر كسي شكايت و پيگيري كند و کارد به استخوان و محکومیت برسد، یا در صورتي كه مجبور شوند، عذرخواهي هم مي‌كنند؛ همچنان كه تا كنون پيش آمده و چنین هم کرده‌اند ولي اين بار اميدوارم كه بدون پيگيري و با كنار گذاشتن حب و بغض رسيدگي كنند و رأساً اظهارات خود را اصلاح نمايند. حالا که یکی از دوستانشان در مظان چنین اتهامی قرار گرفته، نیازی نبود که نعل وارونه زده شود.

در زمانه‌اي كه مرتضوي نامه پوزش‌خواهي مي‌نويسد، حيف است كه فرد محترمي چون ايشان از اين امكان خود را محروم نمايند. فساد فقط مالی نیست، فساد زبانی و اتهام‌زنی شاید بدتر هم باشد. آیا بهتر نیست که آقای توکلی زبان دقیق‌تر و پاکیزه‌تری را برای مبارزه با فساد انتخاب کنند؟ در این صورت شاید بتوانند قدمی بردارند.»

 
منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : پاسخ كرباسچي به اظهارات اخير احمد توكلي

پاسخ كرباسچي به اظهارات اخير احمد توكلي

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS